Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 26.10.2020:

Výstava o bitvě na Bílé hoře je na Staroměstském náměstí i online

Do 19. listopadu budou moci zájemci na Staroměstském náměstí v Praze zhlédnout výstavu s názvem Bílá hora 1620 – Osudový mezník našich dějin, na které se podílejí pražský magistrát a Univerzita Karlova v Praze. Výstavní panely nabízejí přehled historických souvislostí spojených s touto událostí. Téma autoři projektu představili i v online podobě. 

Pražské hřbitovy budou na Dušičky otevřené do 18:00

Pohřebiště v hlavním městě, o které se stará Správa pražských hřbitovů (SPH), budou do pondělí 2. listopadu, tedy včetně dne, na který připadá Památka zesnulých, otevřené do 18:00. SPH vyzvala, aby lidé na hřbitovy letos nechodili pouze v den Památky zesnulých.

Praha vybrala projektanta přeložky silnice II/101 na okraji Prahy

Vedení hlavního města vybralo projektanta přeložky silnice II/101 na jihovýchodě Prahy. Silnice je součástí stavby tzv. aglomeračního okruhu u Pacova. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Projekt vypracuje firma Pragoprojekt za asi 4,19 milionu korun. Aglomerační okruh tvoří síť silnic druhé třídy. Stavba uleví městským částem a některých středočeským obcím a odvede z nich dopravu mířící na Pražský okruh mezi D1 a hradeckou dálnicí. Zmíněný úsek, označovaný jako 511, je stavbou státu.

Pražský magistrát koupí notebooky pro zaměstnance na home office

Pražský magistrát nakoupí 800 nových notebooků. Důvodem je zastaralost části vybavení a potřeba vybavit úředníky, kteří kvůli pandemii nemoci covid-19 pracují z domova na tzv. home office. Cena zakázky je stanovena na maximálně asi 18,02 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Magistrát měl k pátku 49 zaměstnanců nakažených covidem, 43 jich je v karanténě a dalších 129 v preventivní karanténě.

Pražské hřbitovy povede nadále dosavadní ředitel Karel Kobliha

Pražskou městskou organizaci Správa pražských hřbitovů (SPH) povede do konce února 2021 dosavadní ředitel Karel Kobliha. Důvodem je neukončené výběrové řízení na ředitele organizace. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Koblihovi, který je ředitelem od 1. listopadu 2018, končí mandát k 31. říjnu 2020. SPH se stará o více než 200.000 hrobů na 29 hřbitovech v metropoli.

Praha vypíše tendr na projektanta obchvatu Vítězného náměstí

Hlavní město vypíše veřejnou zakázku na projektanta plánovaného propojení Evropské a Svatovítské ulice novou silnicí, která má ulevit Vítěznému náměstí v Praze 6. Stavbu silnice dlouhou dobu požaduje radnice Prahy 6. Město také připravuje rekonstrukci Vítězného náměstí, která by na něm měla omezit provoz automobilů a tramvají.

Praha nechá udělat projekt protažení tramvajové trati na Pankrác

Pražský magistrát nechá vypracovat projekt prodloužení tramvajové trati na Pankrác, a to v úseku od křižovatky ulic Na Pankráci a Hvězdova po křižovatku Budějovické a Bystřické ulice před budovou pošty. Na trati vzniknou dvě nové zastávky Pankrác a Bystřická. Projekt vytvoří dopravní podnik (DPP). Stavba by měla vzniknou do roku 2030. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Trať bude navazovat na obnovovanou trať v ulici Na Pankráci z Pražského povstání ke křižovatce s Hvězdovou, která bude dokončena letos.

Velké vánoční trhy v Praze letos kvůli koronaviru nebudou

Oslavy Vánoc v Praze budou letos z důvodu pandemie v omezené podobě, budou chybět tradiční velké trhy a doprovodné akce. Strom na Staroměstském náměstí stát bude, v úvahu podle radního přichází i několik stánků. Vánoční trhy v Praze každoročně pořádá společnost Taiko.

Jednání rady hl.m.Praha

https://www.praha.eu/public/7f/93/80/3199307_1123578_Prg_37_Rada_2020.pdf

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 27.10.2020

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/vanocni_trhy_na_staromestskem_namesti_2.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/pracovnici_skol_a_skolskych_zarizeni.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_chce_dopravne_ulevit_viteznemu.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/radni_hl_m_prahy_schvalili_zrizeni_nove.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/nova_silnice_propoji_kolovraty_s.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/na_staromestskem_namesti_je_k_videni.html

Psali jsme zde: