Hamáček se omluvil za zákrok policisty, který dal muži facku

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se omluvil za zákrok policisty, který v sobotu zasahoval na zastávce na Praze 8 proti podnapilému muži, jenž podle policistů rozbil přední sklo projíždějícímu autu. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce řekl, že šlo o lidské selhání. Zákrok zachytili přihlížející na video. Ze záznamu zveřejněného na sociálních sítích vyplývá, že zasahující policista muže uhodil, navíc na začátku zásahu neměl roušku. Jeho jednáním se bude zabývat odbor vnitřní kontroly pražské policie, řekla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Na Prahu 9 připadalo 26 pct dokončených bytů v hlavním městě

Největší podíl dokončených bytů v bytových domech v letech 2010 až 2019 v hlavním městě připadal na Prahu 9. Šlo o 10.128 bytů z celkových 38.128, tedy 26 procent. Následovaly Praha 10 s podílem 19 procent a Praha 5 s 15 procenty. Naopak na Prahu 1 a 2 připadalo dohromady 0,3 procenta. Vyplývá to ze studie developerské společnosti Central Group, kterou má k dispozici.

V sobotu přibylo v Praze 934 případů covidu, nárůst dál zpomaluje

V sobotu přibylo v Praze 934 případů nemoci covid-19, což bylo o čtvrtinu méně než předchozí sobotu. Je to zároveň nejnižší nárůst případů za tento týden. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Už v pátek byl denní nárůst množství nakažených koronavirem výrazně nižší než předešlý pátek, a to zhruba o pětinu. V sobotu přibyla v Praze také pouze dvě úmrtí lidí s covidem-19, což byl nejnižší počet mrtvých za den od začátku října.

V sobotu opět nárůst počtu případů covidu-19 v ČR zpomalil

V sobotu byl opět nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Česku ve srovnání s minulým týdnem nižší. Přibylo 11.428 nakažených, tedy zhruba o tisícovku méně než předchozí sobotu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Už v pátek nárůst zpomalil, když bylo zaznamenáno 13.606 nově nakažených, o přibližně 1650 méně než předešlý pátek. Od 1. března, kdy se v Česku objevily první případy covidu-19, testy potvrdily nákazu u více než 335.000 lidí. Jenom za říjen se počet nakažených zvýšil asi o 264.000.

Pro cestující zůstane 11 měsíců uzavřen výstup z metra Na Knížecí

Pro cestující v Praze zůstane ode dneška uzavřen výstup ze stanice metra B Anděl směrem Na Knížecí. Důvodem je oprava eskalátorů a vestibulu. Výluka potrvá předběžně asi 11 měsíců. Lidé budou moci vystupovat a nastupovat pouze ve směru ke křižovatce u Anděla. Náklady jsou odhadovány na asi 250 milionů korun. Podnik v minulosti již opravil vestibul a vyměnil eskalátory směrem ke křižovatce u Anděla a chystá opravy v dalších stanicích.

Začíná dvouměsíční lovecká sezona zajíců

Dva měsíce mají ode dneška lovci v Česku možnost lovit zajíce. Za poslední myslivecký rok jich ulovili 43.579, meziročně o polovinu více, uvedl Český statistický úřad. Myslivecký rok končí vždy posledním březnem.

Většina obchodů a služeb má dnes z rozhodnutí vlády zákaz provozu

Většina obchodů a služeb má dnes první neděli z rozhodnutí vlády v boji proti koronaviru zákaz provozu. Lidem mohou být k dispozici čerpací stanice, lékárny, prodejny na letištích, nádražích a ve zdravotnických zařízeních. Fungovat mohou také obchody s pietním zbožím, činnost je povolena kameníkům. Stravovací provozy mohou připravovat jídlo s sebou.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 1.11.2020