Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 2.11.2020:

Památkově chráněný Staroměstský jez v Praze bude opraven

Památkově chráněný Staroměstský jez nedaleko Sovových mlýnů v Praze se dočká obnovy. V zimě bude vytěženo dubové dřevo na rámovou konstrukci a rekonstrukce začne v dubnu příštího roku. Jez byl v roce 1958 zapsán na seznam nemovitých kulturních památek.

Radní: Praha má kapacity pro nakažené z ohrožených skupin

Praha bude schopná v souladu s nařízením vlády zajistit lůžka pro lidi nakažené koronavirem, kteří potřebují pečovatelskou službu a v zařízeních sociální péče je není možné izolovat. Novinářům to řekla radní Milena Johnová (Praha Sobě). Kritizovala stát za to, že situaci neřešil dříve, i když na něj podle radní zástupci Prahy apelovali od jara.

Praha zakáže na vybraných místech používat pyrotechniku

Pražský magistrát zakáže na vybraných místech používat na silvestra a Nový rok pyrotechniku. Nebude to možné v památkové rezervaci, přírodních parcích a chráněných územích, okolo vodních toků a na ostrovech, přehradách a hrázích, v okolí trojské zoo a u domovů pro seniory a dalších pobytových sociálních zařízení. Vyplývá to z návrhu vyhlášky, který schválili pražští radní. Pokud vyhlášku schválí rovněž zastupitelé, bude platit od 1. prosince.

Jednání rady hl.m.Praha

https://www.praha.eu/public/28/1f/7d/3201620_1124667_Prg_38_Rada_2020.pdf

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 3.11.2020

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/silvestrovske_rachejtle_od_letoska.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_vyhlasuje_program_podpory_v.html

Psali jsme zde: