Ve stanici Vltavská srazilo metro muže, provoz na lince C stojí

Ve stanici Vltavská v Praze srazilo dnes večer metro muže, který svým zraněním na místě podlehl. Provoz metra na lince C je v úseku Florenc – Nádraží Holešovice přerušen. Cestující mohou využít náhradní autobusovou dopravu. Na webu o tom informoval dopravní podnik.

Akcie na pražské burze během týdne posílily o 1,6 procenta

Akcie na pražské burze během uplynulého týdne posílily, index PX stoupl o 1,6 procenta na 865,3 bodu. Vyplývá to z výsledků pražské burzy. Největší růst zaznamenaly akcie likérky Stock Spirits, naopak největší pokles postihl akcie Tatry Mountain Resorts. Předchozí týden akcie klesly o 2,3 procenta.

Pražská burza po čtyřech dnech oslabila, nedařilo se bankám

Pražská burza dnes po čtyřech růstových dnech klesla, index PX oslabil o 0,83 procenta na 865,26 bodu. Dolů ho stáhl hlavně finanční sektor a rovněž akcie technologické společnosti Avast. Dařilo se naopak likérce Stock a tabákové firmě Philip Morris ČR. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Praha ani po dvou letech nemá firmu pro stavbu lávky v Radotíně

Pražský magistrát ani po více než dvou letech nedokončil výběrové řízení na firmu, která by postavila novou lávku přes Berounku v Radotíně místo nynější, která je ve špatném stavu. Výběr firmy zkomplikovala stížnost u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který dal za pravdu stěžovateli. Mluvčí Prahy Vít Hofman sdělil, že magistrát proti rozhodnutí podal rozklad.

Sběrná místa na obaly asi budou muset být 90 procentech obcí

Sběrná místa na obaly asi budou muset být 90 procentech obcí ČR. Zajistit to budou muset výrobci nebo prodejci obalů. Počítá s tím novela zákona o obalech, kterou Senátu doporučil schválit beze změn jeho hospodářský výbor. Horní komora o předloze rozhodne koncem příštího týdne.

Praha vyplatí 8,36 milionu Kč za vouchery na podporu turismu

Pražský magistrát vyplatí šesti městským příspěvkovým organizacím zhruba 8,36 milionu korun jako kompenzaci za vouchery pro turisty. Cena za jeden bod se pohybovala od 60 do 184 korun. Jde o vyúčtování prvních tří měsíců programu, tedy od července do září 2020. Vyplývá to z vyúčtování, které v pondělí projednají pražští radní. Praha se potýká kvůli pandemii koronaviru s výrazným poklesem turistického ruchu. Spolu s restauračním byznysem turistika patří k nejpostiženějším odvětvím.

Praha 1 má zhruba 30 zaměstnanců nakažených nebo v karanténě

Praha 1 eviduje zhruba 30 zaměstnanců, kteří jsou nyní buď pozitivní na covid-19, nebo jsou v karanténě kvůli onemocnění blízké osoby. Celkem má úřad 341 zaměstnanců. Dnes to sdělil mluvčí radnice Petr Bidlo v reakci na informaci opozičního zastupitele Tomáše Vícha (Piráti), který na facebooku uvedl, že je na radnici nakaženo 157 zaměstnanců.

Na Kubánské náměstí v Praze se vrátí farmářské trhy

Na pražské Kubánské náměstí se příští úterý na zkoušku vrátí farmářské trhy, i když v omezené podobě dané vládními opatřeními. Informoval o tom mluvčí Prahy 10 Jan Hamrník. Spolek Archetyp, který trhy provozuje, zároveň tuto sobotu otevře výdejní místo na Řezáčově náměstí, lidově nazývaném Heřmaňák. Bude sloužit pro výdej předem objednaných potravin. U trhů na náplavce zatím jasno není.

V Praze se denní přírůstek nakažených drží pod tisícem

Ve čtvrtek přibylo v Praze 885 potvrzených případů nemoci covid-19, to je o 446 méně než před týdnem a o 34 míň než ve středu. Denní přírůstek nakažených v hlavním městě se tak šestý den po sobě drží pod tisícem. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Od začátku epidemie se nakazilo přes 51.600 Pražanů, víc než 60 procent z nich se z nákazy vyléčilo, aktuálně je 18.268 pozitivně testovaných. V přepočtu nových nakažených na počet obyvatel patří metropole k regionům, kde se nákaza šíří nejpomaleji.

DPP vzrostl počet zaměstnanců s covidem, nemoc má 156 z nich

Pražskému dopravnímu podniku (DPP) vzrostl počet zaměstnanců nakažených nemocí covid-19. Podnik eviduje ke 4. listopadu celkem 156 pracovníků s pozitivním testem, což je více než dvakrát tolik než před zhruba třemi týdny. Další desítky lidí jsou v karanténě. Provoz MHD ohrožen není. Na dotaz to sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. DPP je největší městskou firmou a zaměstnává téměř 11.000 lidí.

Sanitky převezou pět pacientů ze Zlínského kraje do Motola

Pět pacientů s koronavirem napojených na umělou plicní ventilaci převezou dnes dopoledne sanitky ze tří nemocnic Zlínského kraje do pražské Fakultní nemocnice v Motole. Půjde o medicínsky i logisticky náročnou akci, každý pacient bude v jedné sanitce, ve které bude i lékař. Sanitky záchranné služby povezou pacienty ze Zlína, Uherského Hradiště a Kroměříže, vozy pojedou dohromady, budou mít i policejní doprovod.

Statistici zveřejní zářijové údaje za průmysl, stavby a obchod

Český statistický úřad (ČSÚ) dnes oznámí zářijové výsledky českého průmyslu, stavebnictví a zahraničního obchodu. V srpnu průmyslová výroba v ČR zrychlila pokles na 5,5 procenta z červencových pěti procent. Naopak meziroční propad stavebnictví mírně zpomalil, a to na 9,7 procenta z předchozích 10,4 procenta. Zahraniční obchod Česka v srpnu skončil přebytkem 7,6 miliardy korun, který byl o 1,6 miliardy nižší než ve stejném měsíci loňského roku.

DPP opraví požární komunikace mezi Skalkou a Depem Hostivař

Pražský dopravní podnik (DPP) dnes zahájí opravu požární komunikace mezi stanicemi metra A Skalka a Depo Hostivař. Výluka začne dnes po skončení denního provozu metra a potrvá až do skončení provozu v neděli 8. listopadu. DPP zavede náhradní autobusovou dopravu XA v trase Skalka – Černokostelecká – Depo Hostivař.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 6.11.2020