Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 9.11.2020:

Pasáž v přízemí pražské Staroměstské radnice se dočká obnovy

Pasáž v přízemí pražské Staroměstské radnice se dočká obnovy. Město na ni nyní vypíše veřejnou zakázku. Oprava by se měla uskutečnit do konce příštího roku a jejím cílem je zlepšit využití přízemí a technické a technologické zázemí. Náklady jsou odhadovány na téměř 30 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. V minulosti byly opraveny mimo jiné například věž s ochozem, orloj nebo oltář v kapli.

V Praze vznikne v příštím roce soukromá škola fotbalových profesí

V Praze vznikne vyšší odborná škola (VOŠ) zaměřená na fotbalové profese. Radní souhlasili se zápisem a vznikem školní právnické osoby. VOŠ Profesních fotbalových studií bude soukromá a sídlit bude na Zeleném pruhu v Praze 4. Začít fungovat by mohla od školního roku 2021/2022. Její vznik musí ještě schválit ministerstvo školství (MŠMT). Novinářům to dnes řekl radní Vít Šimral (Piráti). Školu bude provozovat společnost Football Study.

Vedení Prahy schválilo směnu pozemků se státem

Hlavní město hodlá směnit se státem pozemky ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (FNKV), na kterých má vzniknout nové pracoviště intenzivní medicíny, tzv. traumacentrum. Rozhodli o tom radní, ve čtvrtek budou o směně pozemků hlasovat zastupitelé. Město výměnou dostane zbylou část areálu tenisového klubu na Letné, areál záchranné služby ve Vršovicích a vilu na Vinohradech. Další směny se připravují.

Praha rozdělí mezi Prahu 8 a 14 zhruba 61,16 milionu Kč

Pražský magistrát rozdělí na dotacích mezi radnice Prahy 8 a 14 zhruba 61,16 milionu korun. Osmá městská část peníze využije na úpravy cyklostezek a Praha 14 na doplacení výstavby mostu v ulici Za Rokytkou. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní.

Praha vypíše tendr na stavbu lávky z Holešovic do Karlína

Pražský magistrát vypíše výběrové řízení, v němž bude hledat firmu, která vybuduje lávku spojující Karlín a Holešovice. Předpokládaná maximální cena stavby, která bude pět metrů široká a 285 metrů dlouhá, je 197 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Kdy přesně stavba začne, zatím není jasné. Projekt pro město udělala společnost AI Praha. Vypsání tendru musí ještě projednat pražští zastupitelé. Město nechává rozpracovat rovněž studii přeměny ostrova Štvanice.

Pražští radní projednají stavbu lávky z Karlína do Holešovic

Pražští radní dnes projednají vypsání tendru na výstavbu lávky pro pěší a cyklisty z Holešovic do Karlína. Obě městské části lávka spojí přes ostrov Štvanice. Na programu je rovněž tendr na opravu přízemí Staroměstské radnice nebo vyúčtování letní kampaně na podporu turismu. Vedení města projedná také dotace pro městské části nebo majetkoprávní vypořádání.

Jednání rady hl. města Praha

https://www.praha.eu/public/ab/b8/cc/3202476_1125877_Prg_39_Rada_2020.pdf

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 10.11.2020

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/projekt_lavka_holka_se_posunuje_do.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_pokracuje_ve_financni_podpore.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_posedme_podpori_osvetovy_projekt.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/hlavni_mesto_ziska_nastroj_pro_analyzu.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/retencni_nadrz_jiviny_byla.html

Psali jsme zde: