Pražský magistrát vypíše tendr s odhadovanou hodnotou 19,8 milionu korun bez DPH na vytvoření nových webových stránek města…

Rozhodli o tom radní. Nový web by měl být založen na open source technologii a stránky mají být navrženy tak, že umožní propojení s Portálem Pražana, na kterém mohou Pražané řešit úřední záležitosti on-line a který nyní město testuje.

Současné stránky fungující na doméně praha.eu jsou staré více než deset let a jsou na konci své životnosti. „V současnosti je jak architektura stávajícího portálu, tak použité technologie na konci svého životního cyklu, nenabízejí dostatečnou bezpečnostní ochranu a jakýkoliv technologický výpadek má za následek ztrátu dat,“ píše se ve schváleném dokumentu.

Nový portál by měl stejně jako dosud poskytovat uživatelům informace z různých agend samosprávy, dále aktuality z dění ve městě, městských částech a v městských organizacích. Podle dokumentu by měla příprava a vývoj stránek stát zhruba 14 milionů korun, zbylých asi šest milionů z odhadované hodnoty zakázky tvoří podpora provozu portálu po dobu dvou let.

Zadání zakázky obsahuje podmínku, že nové stránky umožní propojení s dalším projektem, který magistrát připravuje. Portál Pražana město ve zkušebním provozu spustilo na začátku října a má umožnit obyvatelům metropole on-line řešení vybraných agend, jejichž počet se má postupně rozšiřovat. Stránky jsou založeny na státním Portálu občana, který provozuje ministerstvo vnitra.

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 11.11.2020

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/index.html