Zrušení výjimky, která umožňuje řidičům využívat vyhrazené pruhy v noci, o víkendech, či mimo dopravní špičku… 

Vnímáme jako ničím nepodložené a nekoncepční rozhodnutí. Ze strany Pirátů a Prahy sobě se jedná o pokračování ideologického boje proti pražským řidičům. ODS na včerejším jednání Zastupitelstva prosadila pozměňovací návrh, který snahu dále zbytečně omezovat pražské řidiče ruší.

„Neexistují žádná relevantní data, která by dokazovala, proč by řidiči nemohli využívat vyhrazené jízdní pruhy mimo špičku, o půlnoci, nebo třeba o víkendech. Jediný efekt, který toto opatření bude mít, bude zbytečné zhuštění provozu. Proti tomuto opatření se vyjádřila i dopravní policie. Řekněme si to na rovinu, je to jen nesmyslná buzerace pražských řidičů,“ říká Ondřej Martan, starosta městské části Praha-Běchovice a pražský zastupitel za ODS.

Zastupitel ZHMP a starosta Praha – Běchovice Ondřej Martan, za ODS

„Pokud chceme takto zásadním způsobem omezovat řidiče, tak takový krok musíme mít podložený buď tvrdými daty, nebo jasným, politickým rozhodnutím Zastupitelstva, jako vrcholného orgánu města. Je vidět, že není možné takové omezení přijímat pokoutně a tvářit se, že se nic neděje. Z tohoto důvodu jsem předložil pozměňovací návrh, který celé rozhodnutí vrací do „bodu nula“ a případné změny v pravidlech provozu na pozemních komunikacích budou nadále respektovat rozhodnutí Zastupitelstva hlavního města Prahy a jeho orgánů,“ dodává Zdeněk Zajíček, pražský zastupitel za ODS.

Autor: Redakce, ODS, Praha, ČR, 13.11.2020