Počet úmrtí s covidem od začátku epidemie v ČR přesáhl 6000

Počet lidí, kteří v Česku zemřeli v souvislosti s nemocí covid-19 od začátku epidemie, přesáhl 6000. Dnes zatím přibylo 43 úmrtí na 6005. Denní přírůstek nově potvrzených případů nákazy je ale opět nižší. Do dnešních 18:00 laboratoře odhalily 2087 pozitivních testů na koronavirus, proti pátečnímu podvečeru je to zhruba o 1600 méně a o téměř 2000 méně než minulou sobotu za stejnou dobu. O víkendu se ale obvykle méně testuje. Mírně ubylo i hospitalizovaných. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Pražské Divadlo v Dlouhé zrušilo program do konce roku 2020

Divadlo v Dlouhé po domluvě se zřizovatelem a s ostatními městskými divadly zrušilo původní program na prosinec a upravilo výhled na druhou část letošní sezony. Třikrát odložená premiéra inscenace Vytržení Panny z Barby v režii Jana Nebeského a v koprodukci se spolkem JEDL se přesouvá na leden. Po Novém roce začne zkoušet tandem SKUTR původní adaptaci románu Michaila Bulgakova Mistr a Markétka, jejíž premiéra je nadále plánovaná na březen 2021.

Sokolníci připomněli, že jsou 10 let kulturním dědictví UNESCO

České sokolnictví si dnes v Domě sokolníka na Pražském hradě připomnělo desáté výročí svého zapsání na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Setkání s novináři se v uzavřeném areálu Hradu zúčastnila desítka sokolníků z celé republiky v dobovém oblečení i se svými opeřenci, mezi kterými byl výr, poštolka, jestřáb, sokol nebo orel. Součástí setkání byl i křest reedice knihy Zdeňka Sternberga Sokolnictví.

Pražské společnosti i městské části v těchto dnech sází stromy

Pražské společnosti i městské části v těchto dnech sází v parcích, lesích i v ulicích hlavního města nové stromy. Jde většinou o sazenice listnatých druhů. Cílem je mimo jiné zamezit přehřívání ulic a zvýšit kvalitu života ve městě.

Památky v Praze na podzim navštívila třetina lidí i méně

Letošní sezona byla co do návštěvnosti pražských památek i tržeb institucí, které je spravují, neúspěšná. Mnohá z turisticky oblíbených míst navštívila v září tohoto roku v porovnání s loňskem třetina lidí. V říjnu jsou propady návštěvnosti ještě vyšší kvůli uzavření památek z důvodu vládních opatření souvisejících s koronavirovou pandemií, uvedli mluvčí institucí.

V Praze zůstal denní přírůstek nakažených pod 500

Hygienici v Praze odhalili v pátek 496 nových případů koronaviru, podobně jako ve čtvrtek. Proti minulému pátku je to pokles o zhruba 230. V hlavním městě je nyní 11.405 nakažených, většinou mají mírný průběh nemoci. Počet úmrtí se zvýšil v pátek podle dosavadních údajů o čtyři na 589. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. V porovnání s ostatními regiony je koronavirová situace v Praze a okrese Praha-západ nejlepší.

Komenského dílo zazní při čtecím maratonu v 17 jazycích

Památku Jana Amose Komenského připomene čtyřiadvacetihodinové on-line čtení jeho díla i osobní korespondence. Zapojí se do něj lidé z řady zemí, zazní 17 jazyků. Akce začne o půlnoci z dneška na neděli, uvedli zástupci Akademie věd ČR. Právě 15. listopadu uplyne od smrti Komenského 350 let.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 14.11.2020