Ceny paměti národa získá pět osobností z Česka i Slovenska

Ceny Paměti národa, kterými obecně prospěšná společnost Post Bellum oceňuje pamětníky zlomových momentů minulého století, letos získá pět osobností z Česka i Slovenska. Mezi nimi je třeba židovská lékařka, která se v Osvětimi starala jako vychovatelka o malé děti, nebo žena, která po únoru 1948 pomohla několika lidem přes hranice. Slavnostní večer se kvůli koronaviru uskuteční bez hostů, laureátů i studentského orchestru.

Případů covidu dnes zatím přibylo o polovinu méně než před týdnem

Počet potvrzených případů koronaviru se dnes do 18:00 zvýšil o 1042. V sobotu a minulou neděli jich za stejnou dobu bylo téměř dvakrát tolik. Bilance zemřelých s nemocí covid-19 se po aktualizaci předchozích dnů zvýšila o dalších 98 na 6156 od začátku epidemie v ČR. Počet hospitalizovaných se nezměnil, v nemocnicích zůstává 7200 nakažených. Stav zhruba 1100 z nich hodnotí lékaři jako vážný. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

V Praze v sobotu přibylo 269 případů covidu, nejméně v týdnu

Laboratoře v Praze odhalily v sobotu 269 nových případů koronaviru. Tento týden je to nejnižší denní nárůst a proti minulé sobotě je to pokles asi o 140 případů. Vyplývá to z dnešních údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Denní nárůsty se v hlavním městě poslední tři dny drží pod 500 a v porovnání s ostatními okresy republiky je koronavirová situace v Praze a okrese Praha-západ nyní nejlepší.

Lidé dnes budou vzpomínat na oběti dopravních nehod

Lidé dnes budou vzpomínat na oběti dopravních nehod. Akci každoročně v listopadu pořádá České sdružení obětí dopravních nehod při příležitosti Světového dne obětí dopravních nehod. Tradiční organizovaný pietní akt u památníku obětí dopravních nehod na nultém kilometru dálnice D1 v Praze Chodově se letos kvůli koronavirové situaci neuskuteční, zájemci ale mohou podle organizátorů na toto místo přinášet květiny nebo zapalovat svíčky po celý den jednotlivě.

Počet úmrtí s covidem od začátku epidemie v ČR přesáhl 6000

Počet lidí, kteří v Česku zemřeli v souvislosti s nemocí covid-19 od začátku epidemie, přesáhl 6000. Včera zatím přibylo 43 úmrtí na 6005. Denní přírůstek nově potvrzených případů nákazy je ale opět nižší. Do včerejších 18:00 laboratoře odhalily 2087 pozitivních testů na koronavirus, proti pátečnímu podvečeru je to zhruba o 1600 méně a o téměř 2000 méně než minulou sobotu za stejnou dobu. O víkendu se ale obvykle méně testuje. Mírně ubylo i hospitalizovaných. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 15.11.2020