Muž se vloupal do rodinného domu a požadoval po majitelce klíče od vozu a peněženku…

Pokud nevyhoví, zapálí dům. V tu dobu tam spaly i dvě děti. Hodinu poté ho zadrželi policisté. 

Video zde:

V pátek 13. listopadu v časných ranních hodinách se do rodinného domu na Suchdolu vloupal sedmadvacetiletý muž. Po rozbití okna v přízemí vlezl dovnitř a začal dům prohledávat. Nezvyklý hluk probudil majitelku, a tak šla se podívat, co se děje. Cizího muže s dřevěnou latí v ruce zahlédla ze schodiště. Ten na ni začal okamžitě křičet a požadovat klíče od vozidla a peněženku. Pokud tak neučiní, dům zapálí. Žena zachovala duchapřítomnost, celá vystrašená a z obavy o život svůj i dětí, které v tu chvíli spaly v ložnici, vyhověla a požadavek splnila. Poté, co lupič odjel, okamžitě zalarmovala policisty a celou událost roztřeseným hlasem popsala. Navíc dodala, že odcizený vůz míří pravděpodobně na Dejvice. A nemýlila se.

Podezřelý o chvíli později zablokoval odcizeným vozem v křižovatce ulic Zelená a Jugoslávských partyzánů jiného účastníka silničního provozu a pokusil se nasednout do jeho vozu. To se mu však nepodařilo, a tak pokračoval v jízdě v odcizeném, až na křižovatku ulic Zelená a Zemědělská. Kde byl nucen pro defekt vůz odstavit a pokračovat po svých. Do vytipované oblasti se během chvíle sjelo několik policejních vozů a policisté začali propátrávat okolí. Hodinu po oznámení podezřelého zadrželi policisté dopravní služby schovaného pod zaparkovaným vozem v areálu nedaleké školy.

V uplynulých dnech kriminalisté s mužem zahájili trestní stíhání pro spáchání trestných činů loupež a omezování domovní svobody, za což v případě odsouzení hrozí až deset let. Sedmadvacetiletý obviněný je stíhán vazebně.

Autor: Redakce, Policie, Praha, ČR, 16.11.2020

Zdroj:

https://www.policie.cz/clanek/sprava-hl-m-prahy-zpravodajstvi-loupez-v-dome.aspx