V Česku dál ubývá nových případů koronaviru i hospitalizovaných

Ve srovnání s předchozím týdnem v Česku dál ubývá případů koronaviru. Dnes jich zatím hygienici odhalili 1999, tedy o necelou stovku méně než minulou sobotu do večera. Snižuje se také počet hospitalizovaných, pátečních 6101 je nejméně téměř za měsíc. Zemřelých ale dál přibylo na 7067. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Úmrtí ženy z obory Hvězda vyšetřuje pražská policie jako vraždu

Úmrtí mladé ženy, jejíž tělo policie našla před necelými dvěma týdny v pražské oboře Hvězda, kriminalisté vyšetřují jako vraždu. Uvedly to dnes televize Prima a Nova, kterým to řekla pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová. Policie už dřív oznámila, že případ může souviset se sebevraždou čtyřiatřicetiletého muže a že se věcí zabývá jako násilným trestným činem.

Kostely dnes vznikají také jako komunitní centra

Praha po deseti letech dostane v neděli nový kostel, na barrandovském sídlišti vyrostl kostel Krista Spasitele s komunitním centrem. Kvůli opatřením proti koronaviru bude zasvěcení kostela neveřejné. Bude se sice přenášet na venkovní obrazovky, ale farnost doporučuje, aby lidé spíše sledovali přenos z domova. Od 13:00 do 16:00 bude kostel otevřen k osobní modlitbě a prohlídce.

Firma připravuje stavbu u budoucí stanice metra Olbrachtova

Realitní společnost Velska začala s přípravami stavby na pozemku u budoucí stanice metra D Olbrachtova. Nyní firma konzultuje projekt s architekty a v první polovině příštího roku by měly být známy varianty možné výstavby. Dnes to řekl jednatel firmy Tomáš Fencl. Společnost téměř hektarový pozemek s administrativní budovou koupila v dražbě za 497 milionů korun.

Kavárna na Ortenově náměstí otevře výdejní okénko do konce roku

Nová takzvaná kontejnerová kavárna, kterou nechala na Ortenově náměstí postavit radnice Prahy 7, by měla mít do konce letošního roku otevřeno alespoň výdejní okénko. Radnice nyní čeká na kolaudaci umístěného kontejneru. Dnes to sdělil místostarosta Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš (Praha 7 sobě). Kavárnu bude pro městskou část provozovat společnost B&M Gastro.

V Praze odhalili v pátek nejvíc případů koronaviru za devět dní

Laboratoře v Praze v pátek potvrdily nejvíc případů koronaviru za devět dní. Bylo jich 502, shodně o deset víc než ve čtvrtek i minulý pátek. Rizikové skóre protiepidemického systému PES zůstalo dnes v hlavním městě druhý den po sobě na 44 bodech ze sta. Je tak ve třetím z pěti stupňů, podle kterých se řídí opatření proti nákaze. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Úmrtí s covidem v ČR je přes 7000, dvakrát víc než na konci října

Počet úmrtí s koronavirem v Česku přesáhl 7000, od konce října se zdvojnásobil. V pátek hygienici odhalili 5809 případů nákazy, o 1548 méně než před týdnem. Nakažených je aktuálně 90.669 lidí, zhruba 6300 z nich se léčí v nemocnicích. Nakažených i hospitalizovaných ubývá. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Ve vybraných obchodech dnes začíná Potravinová sbírka

Od dnešních 08:00 mohou lidé ve vybraných prodejnách obchodních řetězců po celé zemi zakoupit trvanlivé potraviny a drogistické zboží a darovat je potřebným při Potravinové sbírce. Pomoc je určená zvláště samoživitelům, znevýhodněným seniorům a dalším ve finanční nouzi. Podle ředitelky České federace potravinových bank Veroniky Láchové lidí v nouzi přibylo. Kvůli pandemii koronaviru bude sbírka s omezeními.

Praha má mezidenní nárůst nakažených, skóre PES ale kleslo

Laboratoře v Praze potvrdily ve čtvrtek 484 případů nákazy koronavirem. Bylo to přibližně o sto případů víc než ve středu a téměř stejně jako minulý čtvrtek. Rizikové skóre v hlavním městě přesto kleslo ze čtvrtečních 47 na aktuálních 44 bodů ze sta. Nadále to odpovídá prostřednímu z pěti stupňů. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Podle pražských hygieniků se s covidem v hlavním městě nyní potýká 31 školských zařízení, sedm jich je zavřeno kompletně.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 21.11.2020