V Kamenném Přívozu dnes pokáceli vánoční strom pro Prahu

V Kamenném Přívozu nedaleko Prahy dnes dopoledne pokáceli vánoční strom, který bude umístěný na Staroměstském náměstí v Praze. Jde o 17,5 metru vysoký smrk ztepilý, do Prahy přijede v noci z pondělí na úterý, řekl dnes předseda představenstva společnosti Technologie hl. m. Prahy Tomáš Jílek.

Do večera v ČR odhalili 895 nakažených, ubývá i hospitalizovaných

Hygienici dnes v Česku potvrdili zatím 895 případů koronaviru, asi o 150 méně než minulou neděli do večera. V mezitýdenním srovnání ale klesají také počty testovaných. Výrazně ubylo hospitalizovaných s nemocí covid-19, za den o 680 na 5421. Počet úmrtí s koronavirem se třetí den po sobě drží pod stovkou. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Sbírka potravin vynesla 440 tun zboží pro potřebné, dosud nejvíc

V sobotní sbírce potravin v Česku lidé v obchodech darovali 440 tun zboží pro potřebné. Z toho 396 tun potravin a 44 tun hygienických potřeb. Je to dosud nejvíc v této akci. Dnes to dnes sdělila ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová. Sbírka přitom pokračuje v e-shopech a další zboží zřejmě přinesou slíbené firemní a komunitní sbírky. Rekordní výsledek má akce i přesto, že ji letos doprovázela bezpečnostní opatření proti šíření nemoci covid-19.

Obraz Zátiší s pivoňkami od Kubišty se vydražil za 17 mil. Kč

Obraz Bohumila Kubišty Zátiší s pivoňkami se na dnešní internetové aukci prodal za 17,11 milionu korun. Vyvolávací cena díla byla 13,8 milionu korun. Podle pořádající společnosti European Arts jde o druhý nejvýše vydražený obraz Bohumila Kubišty v aukční historii v tuzemsku. Autorským aukčním rekordem umělce zůstává obraz s názvem Zátiší vydražený před sedmi lety za cenu 18,49 milionu korun včetně aukční přirážky.

Policie navrhla obžalovat sedm lidí z podvodu za 290 milionů Kč

Policie navrhla obžalovat sedm lidí, kteří podle ní vylákali od stovek lidí víc než 290 milionů korun. Slibovali investici do firmy z Nového Zélandu se zhodnocením až pět procent měsíčně. Na webu o tom dnes informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

V Praze v sobotu přibylo 242 případů covidu, přírůstek opět klesl

V Praze v sobotu přibylo 242 případů koronaviru, o 18 méně než před týdnem. Je to nejnižší sobotní přírůstek za dva a půl měsíce. Aktuálně je v hlavním městě 8314 nakažených, 684 lidí s covidem-19 dosud zemřelo. Rizikové skóre protiepidemického systému PES zůstalo dnes v metropoli třetí den po sobě na 44 bodech ze sta. Je tak ve třetím z pěti stupňů, podle kterých se řídí opatření proti nákaze. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Na Barrandově dnes bude zasvěcen nový kostel

Na pražském sídlišti na Barrandově dnes kardinál Dominik Duka posvětí nový kostel. Vzhledem k epidemické situaci bude dnešní slavnost neveřejná, zasvěcení kostela začíná v 10:30 a bude ho přenášet na webu televize Noe. Před vchodem do kostela bude menší obrazovka, ale vzhledem k omezenému prostoru pořadatelé vyzývají zájemce, aby se raději na přenos dívali z domova.

V Česku dál ubývá nových případů koronaviru i hospitalizovaných

Ve srovnání s předchozím týdnem v Česku dál ubývá případů koronaviru. Včera jich hygienici odhalili na 2000, tedy o necelou stovku méně než minulou sobotu do večera. Snižuje se také počet hospitalizovaných, pátečních 6101 je nejméně téměř za měsíc. Zemřelých ale dál přibylo na 7067. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 22.11.2020