Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 23.11.2020:

Praha odloží splátky nájemného podnikatelům postižených covidem

Pražský magistrát odloží splátky nájemného podnikatelům postižených opatřeními proti šíření nemoci covid-19 a sídlících v městských prostorách. Město nebude rovněž účtovat úroky z prodlení platby nájemného. Po jednání pražské rady to řekl radní Jan Chabr (TOP 09). Opatření se týká obchodníků, kterým bylo znemožněno podnikat. Město podobné kroky učinilo již na jaře při první vlně pandemie koronaviru. Na všechna opatření proti covidu šly z městského rozpočtu dosud asi dvě miliardy.

Rozsvěcení vánočního stromu v centru Prahy bude on-line

Pražský magistrát letos kvůli opatřením proti šíření koronaviru neuspořádá slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na Staroměstském náměstí. Světla na stromu se rozsvítí v blíže neupřesněný čas a lidé se na záznam s hudebním podkresem budou moci podívat na internetu. Novinářům to po jednání rady řekl radní Jan Chabr (TOP 09). Strom byl v neděli pokácen a v noci na úterý se bude vztyčovat. Následně se bude do pátku zdobit.

Praha zpřísní vjezd nákladních automobilů do města

Pražský magistrát zpřísní vjezd nákladních automobilů do města. Do dvou zón, kam smějí pouze vozy do šesti a 3,5 tuny, budou moci pouze nákladní auta splňující emisní limit EURO 6 a vyšší. Opatření začne platit od 1. července 2022. „Do tohoto data bude i nadále vydání souhlasu podmíněno splněním emisní normy EURO 4 a vyšší,“ píše se v dokumentu, který schválili pražští radní. První omezení pro vozidla nad šest tun zavedlo vedení Prahy v roce 1993 a pravidla byla zpřísněna v roce 1999.

Praha jmenuje koordinátora opravy terminálu na Černém Mostě

Pražský magistrát jmenuje koordinátora opravy dopravního terminálu na Černém Mostě. Chce tak zjednodušit a zpřehlednit jeho správu a zkoordinovat kroky při rekonstrukci. Koordinátorem se stane autor plánu proměny terminálu Marek Vetýška z organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Stanice metra byla zprovozněna v roce 1998 a venkovní části jsou ve špatném stavu.

Praha uzavře se SŽ memorandum o stavbě železnice na letiště

Hlavní město uzavře se Správou železnic (SŽ) memorandum o spolupráci na přípravě stavby železničního spojení na Letiště Václava Havla. Dohoda se týká vypořádání majetkoprávních vztahů a získání pozemků nutných pro stavbu terminálu a záchytného parkoviště P+R na Dlouhé Míli. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. V současnosti je dokončen jediný úsek trati k letišti, Negrelliho viadukt. Celá trať by měla být zprovozněna do roku 2028. Na letiště musí cestující nyní jezdit autobusy od stanice metra A Veleslavín.

Jednání Rady hl.m. Prahy

https://www.praha.eu/public/fb/4d/63/3204908_1127565_Prg_40_Rada_2020.pdf

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 24.11.2020

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/hlavni_mesto_jmenovalo_koordinatora.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/centrum_prahy_bude_od_cervence_roku_2022.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/v_kamennem_privoze_pokaceli_vanocni_smrk.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/energeticky_narocna_sportoviste_obdrzi.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/na_priprave_trati_na_letiste_vaclava.html

Psali jsme zde: