Ředitel motolské nemocnice Ludvík má covid-19

Ředitel pražské Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík měl pozitivní test na nemoc covid-19. Byl hospitalizován na interním oddělení nemocnice, kterou vede, uvedl dnes web Seznam Zprávy. Sedmapadesátiletý sociální demokrat Ludvík byl od listopadu 2014 do prosince 2017 ministrem zdravotnictví. Letos v říjnu neúspěšně kandidoval do Senátu v Praze 5.

V Česku zemřelo přes 8000 lidí s prokázaným koronavirem

Od začátku epidemie nemoci covid-19 zemřelo v Česku přes 8000 lidí s prokázanou nákazou novým koronavirem. Na dnešek připadá zatím 11 případů. Vyplývá to z dat, která mimořádně ve 13:30 aktualizovalo ministerstvo zdravotnictví na svém webu. Oproti údaji z dnešního rána úřad navýšil počet úmrtí o 36 na 8003. Skóre v protiepidemickém systému PES zůstalo na 57 bodech.

Policie v noci ukončila tajnou party v centru Prahy

Policie v noci na dnešek zasahovala v centru Prahy v klubu, který otevřel navzdory nařízení vlády kvůli koronaviru. Informaci serveru TN.cz a Blesk.cz potvrdila na svém webu policie. V klubu v Anenské ulici se podle policie sešlo přes 119 mladých lidí, kteří se tam účastnili nelegální party. O akci se dozvěděli přes uzavřenou skupinu na sociální síti, uvedl Blesk.

V Běchovicích srazil ráno vlak muže, na místě zemřel

U železniční zastávky v pražských Běchovicích dnes ráno srazil rychlík přibližně 30letého muže. Mladík zraněním na místě podlehl, informovala pražská záchranná služba na twitteru. Provoz na trati mezi Běchovicemi a Úvaly je podle Českých drah omezený, vlaky mohou nabírat zpoždění až 15 minut.

Rozsvěcování vánočních stromů v Praze bude letos bez diváků

Rozsvěcování vánočních stromů v Praze bude letos bez účasti veřejnosti. Některé radnice slavnostní akt divákům zprostředkují přes sociální sítě. Mnohé městské části kvůli pandemii koronaviru ruší tradiční akce, jako jsou vánoční trhy nebo adventní koncerty.

V Praze přibylo v pátek o 132 případů covid méně než před týdnem

Počet nově prokázaných případů nemoci covid-19 v Praze stoupl v pátek o 370. O týden dřív jich testy odhalily o 132 více. Rizikové skóre PES pro hlavní město zůstává druhým dnem na 42 bodech, tedy u spodní hranice třetího z pěti stupňů epidemické pohotovosti, podle kterých se řídí opatření proti nákaze. Celorepublikové skóre je 57 bodů ze sta. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

UK na dnešek připravila on-line informační den pro uchazeče

Zájemci o vysokoškolské studium se dnes mohou zúčastnit on-line akce Univerzity Karlovy, na které se dozvědí informace o jednotlivých studijních programech a podmínkách přijetí na ně. Akce s názvem Na Karlovku on-line se koná od 09:00 do 16:00 na webu www.nakarlovku.cz. V on-line chatech a streamech budou lidem na dotazy odpovídat zástupci všech 17 fakult školy. Připravena jsou také videa, ve kterých univerzitu představí reportér Janek Rubeš.

V Praze kleslo rizikové skóre na 42, je nejnižší ze všech krajů

V Praze přibylo ve čtvrtek 309 potvrzených případů koronaviru, což je zhruba o 200 méně než před týdnem. Proti středě je nárůst nižší asi o 60. Rizikové skóre protiepidemického systému (PES) v metropoli k dnešku dál kleslo, dosáhlo 42 bodů, to je nejpříznivější číslo ze všech krajů. Těsně tak zůstává ve třetím z pěti stupňů, podle kterých se řídí opatření proti nákaze, a blíží se ke druhému. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 28.11.2020