Pražští radní dnes budou schvalovat návrh rozpočtu na příští rok…

Na programu mají také rozšíření nařízení omezujícího venkovní reklamu, zřízení komise pro restrukturalizaci pražské ekonomiky, zprávu o plnění rozpočtu za první až třetí čtvrtletí nebo akční plány pro ekonomickou diplomacii a projekty tzv. smart city.

Předložený návrh plánu hospodaření na příští rok počítá s s příjmy a výdaji 87,8 miliardy korun, což je mírně více než v letošním rozpočtu. Investice mají dosáhnou téměř 15 miliard korun. Z důvodu dopadů pandemie koronaviru a také možného omezení příjmů samospráv kroky vlády plánuje město úspory ve všech rozpočtových kapitolách s výjimkou dopravy a svozu odpadu.

Radní projednají i nařízení, podle kterého se má významně rozšířit zákaz reklamních plakátů, plachet a dalších vyjmenovaných způsobů šíření reklamy. Nyní platí jen v Pražské památkové rezervaci, v případě schválení by se ve dvou pásmech odstupňovaných podle přísnosti rozšířil na mnohem větší část metropole. Důvodem je boj s tzv. vizuálním smogem.

Na programu radních je také zřízení komise, která se má zabývat dopady koronavirové krize na strukturu podnikatelského sektoru v Praze. Vést ji má náměstek primátora pro finance Pavel Vyhnánek (Praha Sobě). Radní budou jednat rovněž o výsledcích hospodaření města od ledna do září, o plánech metropole v oblasti ekonomické diplomacie nebo o dokumentu plánujícím projekty z oblasti tzv. smart city, tedy využívání moderních technologií pro efektivní řízení.

náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě)

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 30.11.2020

Psali jsme zde:

Zdroj:

https://www.praha.eu/public/de/44/76/3206429_1128528_Prg_41_Rada_2020.pdf