Aktuální situace nám nedovoluje pozvat návštěvníky na každoroční rozsvícení vánočního stromu a předání cen Richard…

Zoo Praha tedy zprostředkuje tento zážitek svým příznivcům alespoň online formou. V úterý 1. prosince bude možné vše sledovat prostřednictvím živého přenosu přímo z areálu. Zoo Praha si navíc pro návštěvníky připravila také speciální adventní video kalendář. Tento kalendář i odkaz na online přenos najdete na webových stránkách zoopraha.cz a na sociálních sítích. Živý přenos začne přesně v 17 hodin.

Video zde:

„Stále chceme být v co nejužším kontaktu s našimi návštěvníky a příznivci. Proto jsme se advent v Zoo Praha rozhodli zahájit tak, aby mu mohli být alespoň zprostředkovaně přítomni,” popisuje letošní novinku ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek„Uvidí rozsvěcení vánočního stromu a předávání našich ocenění – Richardů – online v teple svého domova. V našem přenosu také zveřejníme vítěze fotosoutěže Fotím v Zoo Praha a představíme i několik překvapení, které jsme si přichystali na prosinec. A jedno zvláštní překvapení mám připraveno i já sám.”

Na diváky čeká opravdu bohatý program. Mohou se těšit na vánočně laděné rozhovory s kurátory našich chovů i s několika chovateli, kterých se zeptáme na Vánoce u zvířat i u nich doma. Osobně se letošního předávání zúčastní držitelé ocenění Richard a také náměstek primátora hlavního města Prahy Petr Hlubuček. Součástí přenosu bude také soutěž o ceny ze Zoo Praha. Návštěvníkům bude představen i adventní video kalendář. V něm na ně místo čokolády bude každý den čekat na webových stránkách zoo nové vánočně laděné video, v němž naše zvířata obdrží adventní dárky. Každé z videí také přiblíží zajímavosti krmení zvířat, které již nyní Zoo Praha představuje ve svém projektu Stravenky pro zvířata. „Máme ještě jedno netradiční zpestření letošního adventu připravené přímo zaměstnanci Zoo Praha. O co přesně jde, uvidí diváci až právě v našem živém přenosu, k jehož sledování bych rád všechny pozval,“ dodává ředitel Miroslav Bobek.

Autor: Redakce, ZOO, Praha, 30.11.2020