Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 30.11.2020:

Novým ředitelem magistrátu je Martin Kubelka, Hřib ho jmenoval

Do funkce ředitele magistrátu jmenoval dosavadního šéfa odboru evidence majetku Martina Kubelku pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). V čele úřadu o 2300 zaměstnancích Kubelka od úterý nahradí zástupkyni ředitele Zdenu Javornickou, která byla jeho řízením pověřena od předloňského července, kdy minulá primátorka Adriana Krnáčová (ANO) odvolala tehdejší ředitelku Martinu Děvěrovou.

Vyhnánek: Pokud projde daňový balíček, přijdeme o 8,5 miliardy Kč

Hlavní město může přijít v případě schválení vládního daňového balíčku ročně až o 8,5 miliardy korun. Na tiskové konferenci po jednání radních to řekl primátorův náměstek Pavel Vyhnánek (Praha Sobě). Sněmovna předminulý týden schválila nejen zrušení superhrubé mzdy a zavedení sazeb daně z příjmu na 15 a 23 procent, ale i zvýšení daňové slevy na poplatníka na 34.125 korun. O podobě balíčku bude ještě jednat Senát. Letos město navíc kvůli pandemii covid-19 přijde o více než deset miliard korun.

Pražská rada nesouhlasí se změnou územního plánu k nové ranveji

Pražští radní nedoporučili změnu územního plánu nutnou pro stavbu nové ranveje, kterou plánuje státem vlastněné ruzyňské letiště. Změna byla původně navržena ke schválení, radní však většinou hlasů byli pro nedoporučující stanovisko. O změnách s konečnou platností rozhodne zastupitelstvo. S výstavbou paralelní dráhy chce letiště začít zhruba za pět let.

Praha zřídí komisi pro restrukturalizaci pražské ekonomik

Vedení hlavního města zřídí komisi pro restrukturalizaci pražské ekonomiky. Skupina se bude zabývat dopady koronavirové krize a změnou fungování ekonomiky. Založena bude k 1. prosinci letošního roku a jejím předsedou by měl být náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě) zodpovědný za finance města. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Magistrát zřídil již jednu ekonomickou skupinu, která řeší dopady pandemie na ekonomiku

Hospodaření Prahy skončilo letos 30. září přebytkem 9,6 mld. Kč

Hospodaření hlavního města jako celku skončilo letos ke konci třetího čtvrtletí přebytkem asi 9,6 miliardy korun, což je meziročně o zhruba tři miliardy méně. Příjmy dosáhly 72,57 miliardy korun a výdaje byly 62,95 miliardy Kč. Vliv na hospodaření mělo mimo jiné navýšení tzv. transferů ze státního rozpočtu. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. V prvním pololetí letošního roku měla Praha přebytek ve výši zhruba 3,88 miliardy Kč.

Praha výrazné rozšíří zákaz plakátů a další reklam

Pražský magistrát rozšíří nařízení, kterým jsou zakázány plakáty, plachty a další reklamní nosiče v Pražské památkové rezervaci (PPR), na velkou část metropole. Ke stávajícímu nejpřísnějšímu omezení v historickém centru přibudou dvě pásma, první ve čtvrtích okolo rezervace a druhé sahající na jihu až na Nové Dvory, na severu do Troji, na východě do Malešic a na západě do Motola. Rozšíření by mělo začít platit v červenci příštího rok

Praha řeší přes 40 restaurací, které porušily vládní opatření

Od října do 18. listopadu obdržel pražský magistrát zhruba 190 oznámení o porušení vládních opatření proti šíření covidu-19, z toho 42 se týkalo restaurací. Žádné ze správních řízení, která k tomu úřad zahájil, zatím nebylo ukončeno. V jarní vlně epidemie podle něj magistrát řešil asi 500 oznámení, provozoven se jich týkalo asi deset. V posledních dnech policie řešila porušení zákazu otevření v restaurace v Šeberově a v klubu v centru.

Jednání Rady hl.m. Prahy

https://www.praha.eu/public/de/44/76/3206429_1128528_Prg_41_Rada_2020.pdf

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 1.12.2020

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_podpori_dotacemi_sportovni_hriste.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/z_velke_casti_prahy_zmizi_reklamni.html

Psali jsme zde: