O2 pokryje do konce roku signálem 5G 35 stanic pražského metra a navazující tunely…

Pokrývání zahájí v nejbližších dnech ve stanici Muzeum na trase C, následovat budou další stanice a tunely. Části metra signálem 5G postupně pokrývají i konkurenční T-Mobile a Vodafone.

Signál bude do konce prosince k dispozici na trase C v úseku Háje – Nádraží Holešovice, na trase B v úseku Českomoravská – Radlická a stanice Nové Butovice a dále na trase A v úseku Náměstí Míru – Dejvická. Pokrývání metra bude pokračovat v příštím roce.

Aby mohli zákazníci vyzkoušet výhody spojené s 5G, musí si pořídit telefon, který tuto síť podporuje. „Poptávka po nových 5G telefonech značně roste, v tuto chvíli nejrychlejší 5G síť podporuje každý desátý telefon zakoupený u O2,“ uvedl Václav Dostál, který má v O2 na starosti prodej mobilních telefonů.

Portfolio 5G se nejvíce rozrůstá u zařízení s operačním systémem Android. Za poslední tři měsíce se počet dostupných modelů zdvojnásobil a jejich prodeje vzrostly o 560 procent. Operátor nyní testuje i další modely, které brzy zařadí do nabídky. V současné době je nejdostupnějším telefonem z nabídky O2 například Samsung Galaxy A42 5G za 9495 Kč. Velmi žádané jsou také nové modely Apple iPhone řady 12, které všechny od počátku prodeje fungují v 5G síti.

O2, T-Mobile a Vodafone v nedávné aukci vydražili potřebné frekvence pro celoplošné pokrytí 5G. ČTÚ jim je přidělí na začátku příštího roku. O2 již 5G nabízí v části Prahy a Kolína.

Autor: Redakce, ČTK, DPP, O2, Praha, ČR, 3.12.2020