Nový městský web má stát skoro 20 milionů korun…

Pražský magistrát vypisuje tendr s odhadovanou hodnotou 19,8 milionu korun bez DPH na vytvoření nových webových stránek města. Rozhodli o tom radní. Nový web by měl být založen na open source technologii a stránky mají být navrženy tak, že umožní propojení s Portálem Pražana, na kterém mohou Pražané řešit úřední záležitosti on-line a který nyní město testuje.

Psali jsme zde:

To se však nelíbí opozici. Ta se ptá proč se webem nezabývá městská společnost Operator ICT a proč je na něj vypsána veřejná zakázka.

Tomáš Portlík, místostarosta Prahy 9 & pražský zastupitel za ODS.

Zastupitel & předseda klubu zastupitelů za ANO, Radomír Nepil:

„Neměl jsem čas pročíst celý schválený dokument o přípravě nového webu, ale co mě zaráží jako první, proč Praha neoslovila jako první svou dceřinou společnost Operator ICT, aby web pro Prahu připravila. Tato firma se na podobné věci specializuje a myslím si, že by zvládla udělat většinu činností spojených s přípravou nového portálu vlastními silami. Budu se pana primátora rozhodně ptát, proč je nutné v dnešní krizové době zrovna tato investice a proč není možné nový web připravit z větší části vlastními silami.“

Zastupitel & předseda klubu zastupitelů za ANO, Radomír Nepil

Současné stránky fungující na doméně praha.eu jsou staré více než deset let a jsou na konci své životnosti. „V současnosti je jak architektura stávajícího portálu, tak použité technologie na konci svého životního cyklu, nenabízejí dostatečnou bezpečnostní ochranu a jakýkoliv technologický výpadek má za následek ztrátu dat,“ píše se ve schváleném dokumentu. Ten má podporu celé rady i samotného primátora Zdeňka Hřiba.

Autor: Redakce, Praha, ČR, 7.12.2020

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/index.html