Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 7.12.2020:

Praha dostaví multifunkční dopravní středisko na Malovance

Pražský magistrát dostaví nedokončené multifunkční dopravní středisko na Malovance. Město nyní vypíše zakázku na dokončení centra v odhadované hodnotě 601 milionů korun. Rozhodli o tom pražští radní. Nedokončené centrum vyrostlo nad portálem Strahovského tunelu severně od Bělohorské ulice mezi hotelem Pyramida a ulicí Na Malovance, kde se napojuje severozápadní část městského okruhu, jehož součástí je i tunel Blanka. Projekt zastavilo v roce 2016 tehdejší vedení města.

Pražský magistrát připravuje potravinovou sbírku

Na pražském magistrátu se v době zasedání prosincového zastupitelstva bude konat potravinová sbírka, kterou zaštítil primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Primátor o tom informoval po jednání rady. Potraviny či finanční příspěvky poputují neziskovým organizacím a město je také bude distribuovat mezi lidi bez domova.

Praha vypsala tendr za 300 mil. Kč na stavbu P+R domu v Praze 13

Pražský magistrát vypsal tendr s předpokládanou hodnotou 300 milionů korun na stavbu parkovacího domu v Petržílkově ulici v Praze 13. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek. Kapacita parkoviště má být 360 míst, z nichž polovina bude sloužit místním obyvatelům a polovina jako záchytné parkoviště P+R. Město má na objekt stavební povolení, podle dřívějších informací by mohl být dokončen v roce 2022.

Radní Prahy schválili dotaci 9,2 mil. Kč pro Muzeum XX. století

Hlavní město plánuje přispět svému Muzeu paměti XX. století za letošek na provoz 9,2 milionu korun. Dotaci schválili radní, ještě o ní budou rozhodovat zastupitelé. V muzeu, které má připomínat zásadní události minulého století spojené s vládou totalitních režimů, nedávno rezignoval dosavadní ředitel Jiří Šesták. Podle předsedkyně správní rady Hany Marvanové zanedbal administrativu kolem financování na letošní a příští rok.

Pražský Mánesův most čeká diagnostika jeho stavu

Pražský Mánesův most čeká diagnostika jeho stavu. Technická správa komunikací (TSK) nyní hledá v tendru firmu, která most prohlédne. Maximální hodnota zakázky má být 19,3 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Praha má se stavem mostů dlouhodobé problémy a diagnostika byla nařízena u řady z nich, například u Libeňského či Hlávkova mostu. Vedení města letos schválilo rekonstrukci Libeňského mostu.

Vedení Prahy opět odmítlo plán rozšíření ruzyňského letiště

Pražská rada opět odmítla plán výstavby nové přistávací dráhy na ruzyňském letišti. Podle schváleného usnesení by vláda měla stavbu vypustit z Politiky územního rozvoje a prověřit možnost zvýšit kapacitu regionálních letišť, například ostravského. Radní už na minulém jednání nedoporučili schválit pořízení změny územního plánu, která je pro stavbu nové ranveje nutná a o které by měli 17. prosince rozhodovat zastupitelé.

Praha najde správce stavby a technický dozor dostavby paláce

Pražský magistrát vypíše veřejnou zakázku na správce stavby a technický dozor dostavby vyhořelého křídla Průmyslového paláce. Odhadovaná maximální cena zakázky je 84,3 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Magistrát již vypsal tendr na samotnou dostavbu, vítěze ale zatím nevybral. Projekt počítá se stavbou repliky levého křídla, které vyhořelo v roce 2008, a vybudováním nového zázemí či technických prostor.

Praha podpořila jižní variantu železničního tunelu na letiště

Vedení Prahy podpořilo mezi Dejvicemi a Veleslavínem jižní variantu trasy železnice, která má spojit Prahu s Kladnem a s Letištěm Václava Havla. Tato varianta počítá s vedením vlaků z Veleslavína tunelem pod střešovickým masivem až do Dejvic, tedy jižně od stávající železniční trati. Modernizaci trati řeší město a Správa železnic několik desetiletí. Od původní pozemní varianty nakonec ustoupily a byla vybrána varianta tunelu.

Magistrát řeší asi tisícovku porušení pravidel proti šíření covid

Pražský magistrát zaznamenal dosud v přestupkovém řízení častější porušení pravidel protikoronavirových opatření letos na jaře než na podzim. V jarní vlně pandemie úřad řešil 500 řízení, při podzimní vlně do začátku prosince to bylo 430 přestupkových řízení. Část jarních případů je vyřešena, podzimní prohřešky na rozhodnutí magistrátu teprve čekají.

Jednání rady hl. m. Prahy

https://www.praha.eu/public/39/3b/2d/3208275_1129681_Prg_42_Rada_2020.pdf

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 8.12.2020

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/zakladni_skola_praha_kbely_se_docka.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/splatkovy_kalendar_pomuze_chranit.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_otevira_data_mestskych_spolecnosti.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_odmitla_vystavbu_nove_pristavaci.html

Psali jsme zde: