Policista zařazen na pražském oddělení pohotovostní motorizované jednotky svým obchodem…

s drogami nevědomě přivedl detektivy z GIBS na stopu organizované skupiny Čechů, kteří získávali drogy ze Španělska.

Inspektoři GIBS se zabývali několik měsíců příslušníkem policie, který nejméně od února do listopadu letošního roku obstarával jak pro sebe, tak pro své známé kokain, jehož prodejem si přivydělával a to v minimálně 26 případech. Následně zjistili, že jeho dodavatel, jakožto hlavní organizátor této trestné činnosti, drogy získával přes kontakty působící ve Španělsku a to konkrétně přes Čecha, který ve Španělsku pobýval. Další muž měl pak působit jako kurýr. Na základě této skutečnosti byla zmapována cesta hlavního organizátora za jeho komplicem do Španělska za účelem domluvení obchodu. Ihned po jejich společném příjezdu do Česka došlo dne 5. 12. k zadržení.

zdroj: GIBS

V rámci domovní prohlídky bylo zajištěno 450 g pervitinu, 170g kokainu, 70 tis. Euro, 850 tis. Kč. U hlavního pachatele jsme zadokumentovali přes 360 případů prodeje omamných a psychotropních látek. Na kolik si policista svým obchodování přišel, není konkrétně stanoveno, nicméně za jeden gram požadoval průměrně 2200 – 2500,- Kč.

zdroj: GIBS

Proti třem civilním osobám bylo zahájeno trestní stíhání ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami 
a s jedy
. V případě prokázaní viny jim jakožto organizované skupině hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody. Organizátor a jeho komplic ze Španělska jsou momentálně stíháni vazebně. Proti policistovi bylo zahájeno taktéžtrestní stíhání a to z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a v případě prokázání viny mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

zdroj: GIBS

Touto cestou bychom chtěli poděkovat Policii České republiky, Celní správě České republiky a jejich specializovaným útvarům za spolupráci a poskytnutí maximální součinnosti.

Autor: Redakce, GIBS, Praha, ČR, 11.12.2020

Zdroj:

https://www.gibs.cz/zpravodajsky-servis/tiskove-zpravy/prazsky-policista-drogovym-dealerem