Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 13.12.2020

Vše směřuje k tomu, že vláda zpřísní opatření na 4. stupeň. Obchody a služby by fungovaly, hotely a restaurace by koncem týdne zavřely, řekl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.Rizikové skóre PES opět stouplo, a to o dva body na 71. Stále zůstává ve čtvrtém stupni rizika. Pět krajů má skóre na úrovni pátého stupně.V sobotu laboratoře v Česku odhalily 3655 nakažených koronavirem, což je o víkendovém dni nejvíce od 14. listopadu. Pozitivních byla čtvrtina testů.

V Praze přibylo v sobotu 401 případů, o 45 více než před týdnem

Laboratoře v Praze odhalily v sobotu 401 nakažených, asi o 50 více než před týdnem. Naposledy přibylo v metropoli o víkendovém dni více potvrzených případů 7. listopadu. Počet zemřelých s onemocněním covid-19 hlavním městě přesáhl 900. Rizikové skóre PES zůstalo na 51 bodech, stále se tak drží ve třetím stupni rizika. Vyplývá to z údajů nawebu ministerstva zdravotnictví.

Na železnici platí nový jízdní řád, rozšíří jednotnou jízdenku

Na železnici dnes začíná platit nový jízdní řád. Hlavní novinkou bude rozšíření platnosti jednotné jízdenky na téměř všechny vlakové spoje u různých dopravců. Výjimkou budou komerční linky typické například na trati Praha-Ostrava. Vedle toho nový jízdní řád upraví čas odjezdů některých spojů, případně také jejich cesty. Větší změny v provozu ovšem nenastanou. Dál budou platit některá omezení zavedená kvůli koronaviru.

Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 12.12.

V pátek přibylo 6202 potvrzených případů covidu, téměř o 1500 více než před týdnem. Počet úmrtí stoupl o 109 na 9450. V nemocnicích je 4390 lidí.Rizikové skóre v protiepidemickém systému PES stouplo o pět bodů na 69, což stále odpovídá čtvrtému stupni rizika. Za zhoršením indexu je růst reprodukčního čísla na 1,22.Laboratoře v pátek provedly 25.883 testů na koronavirus, čtvrtý den v řadě je pozitivních více než pětina z nich, v pátek to bylo 23,96 procenta.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 13.12.2020