Berlín chce být do roku 2050 klimaticky neutrální…

Berliner Stadtwerke vede kampaň za tento důležitý cíl, zelenou elektřinu s více než 150 zelenými energetickými projekty. Berlínský senát si stanovil ambiciózní cíl: hlavní město by mělo být do roku 2050 klimaticky neutrální. Zde také významně přispívá Berliner Stadtwerke. A každému nabízí příležitost pomoci se změnou poskytovatele energie. Jako jediný komunální dodavatel elektřiny z Berlína společnost prodává výhradně čistou elektřinu a investuje do výroby energie šetrné ke klimatu.

Zdroj: Berliner Morgenpost

Jako největší zdroj CO₂ se energetický průmysl zaměřuje zejména na ochranu klimatu: téměř 40 % skleníkových plynů produkovaných v Německu je způsobeno výrobou elektřiny a tepla. O to důležitější je, že společnosti jako Berliner Stadtwerke zaručují dodávky udržitelně generované energie šetrné ke klimatu. Společnost Berliner Stadtwerke již nainstalovala více než 150 solárních systémů na střechy veřejných budov a obytných budov v Berlíně. Nejnovější projekt: Ve čtvrti Marzahn-Hellersdorf, kdy začala energetická společnost v loňském roce vybavovat 100 obytných budov 12 000 solárními moduly, které od nynějška zásobují obyvatele levnou zelenou elektřinou. Berliner Stadtwerke sleduje strategii výroby elektřiny, kdekoli je to možné.

Tento koncept funguje. Závody Berliner Stadtwerke generují v regionu každý rok více čisté energie, než kolik spotřebují jejich zákazníci v domácnosti. Ekologická rovnováha je také působivá: v roce 2019 Berliner Stadtwerke ušetřil více než 30 000 tun CO₂ solárními systémy a dalšími projekty zelené energie. Více než třetina nově instalované solární energie v hlavním městě nyní pochází z berlínských komunálních služeb. Cílem je přijmout veškerá možná opatření proti změně klimatu. Proto společnost stále více investuje do dalšího rozšiřování energetické infrastruktury, která je připravena na budoucnost. Spolu s více a více zákazníky se Berliner Stadtwerke zasazuje o to, aby Berlín zůstal životaschopný pro budoucí generace. 

Autor: Redakce, Praha, ČR, 13.12.2020

Zdroj:

https://www.morgenpost.de/specials/article228903757/Klimaneutral-bis-2050.html

 www.berlinerstadtwerke.de