Radní Prahy se dnes budou znovu zabývat plánem podpory družstevního bydlení, který se dříve opakovaně nepodařilo prosadit radní Haně Marvanové (za STAN)…

Na programu rady je i obdobný záměr podpory spolkové výstavby. Dále se radní budou zabývat například otázkou vjezdu osobních aut do pruhů pro MHD, odměňováním členů představenstev městských firem či podáním správní žaloby proti povolení nové plavební komory na Smíchově.

Návrh Marvanové počítá s tím, že by město poskytlo pozemek pro stavbu bytového domu, kde by Pražané po vstupu do družstva získali byty za příznivé ceny. V létě se Marvanové k podpoře plánu nepodařilo přesvědčit koaliční Piráty a Prahu Sobě. Radní dnes projednají i paralelně vznikající záměr, ve kterém by seamísto družstvům pozemky poskytovaly občanským spolkům, v Německu známým jako baugruppe.

Na jednání se bude řešit také otázka zákazu vjezdu aut do pruhů vyhrazených pro MHD nejen v denních, ale i v nočních hodinách. O tom se na posledním zastupitelstvu strhla debata a zastupitelé nakonec zadali radě, aby udělala vše pro to, aby se nové omezení zrušilo. Dnes předložené usnesení místo toho navrhuje změnu parametrů.

Na programu rady je také zrušení přiznávání podílu na zisku městských firem pro členy představenstev. Radní budou schvalovat i podání správní žaloby proti rozhodnutí ministerstva zemědělství, kterým zamítlo odvolání magistrátu proti stavebnímu povolení nové plavební komory u Dětského ostrova. Mezi další předložené tisky patří memorandum k pozemkům na Palmovce, nový tržní řád, dotace na výstavbu podchodů pod železnicí ve Vysočanech, založení spolku k rozvoji Smíchovského nádraží nebo rozpočty příspěvkových organizací.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 14.12.2020

Zdroj:

https://www.praha.eu/public/a3/9/7f/3210088_1130674_Prg_43_Rada_2020.pdf

Psali jsme zde: