Pražský magistrát převzal od skautů betlémské světlo

Skauti dnes před budovou magistrátu na Mariánském náměstí předali pražskému radnímu Vítu Šimralovi (Piráti) plamínek betlémského světla. Magistrát nyní rozveze světlo například do domovů pro seniory. Skautští kurýři tento novodobý symbol Vánoc rozváželi po hlavním městě historickou tramvají. Betlémské světlo převzali skauti na hraničním přechodu s Rakouskem. Kvůli pandemii nemoci covid-19 letos světlo Pražanům k dispozici ve foyer magistrátu nebude.

Vánoční koncerty v pražských památkách se budou streamovat

Plánované koncerty v prostorách pražských památek se letos uskuteční bez diváků, pořadatelé je budou streamovat přes internet. Hlavní město zase zrušilo tradiční rozlévání polévky ve Štědrý den na Staroměstském náměstí, mnohde jsou zrušené i vánoční trhy. Vyplývá to z informací pražského magistrátu i jednotlivých městských částí.

Na pražské Letné vznikne příští rok nové jezírko

Pražský magistrát nechá v příštím roce na letenské pláni vybudovat mělké jezírko za zhruba 20 milionů korun. Bude napájeno z Rudolfovy štoly, uvedl primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN). Dodal, že město bude pokračovat také v revitalizaci městských rybníků, další by mohlo vykoupit od soukromníků.

J&T Banka koupila za 2,1 mld. korun své sídlo na Invalidovně

J&T Banka koupila administrativní budovu v kancelářském komplexu Rustonka na pražské Invalidovně, v níž má od letošního roku své sídlo. Nemovitost získala do svého portfolia od společnosti Gramexo, napsaly dnešní Lidové noviny (LN). Hodnota transakce dosáhla 2,1 miliardy korun

Skauti dnes rozvezou po Česku betlémské světlo

Skauti dnes rozvezou vlaky po republice betlémské světlo, které před týdnem převzali na hraničním přechodu s Rakouskem. Na vlaky pak navážou další rozvozy do míst, kam koleje nevedou. Na pražské hlavní nádraží dorazí vlak s plamínkem zažehnutým v Betlémě před 10:00. Odpoledne budou skautští kurýři tento novodobý symbol Vánoc rozvážet po hlavním městě historickou tramvají.

V sobotu začne fungovat kluziště na Letné, hygiena ho povolila

V sobotu ráno začne fungovat veřejné venkovní kluziště na pražské Letenské pláni. Jeho otevření dnes odpoledne povolila hygienická stanice. Kvůli epidemii koronaviru bude ale nutné například omezit počet bruslařů nebo čas strávený na ledě. Kluziště bude v provozu do 7. března, vstup je zdarma.

V Praze stoupají počty nakažených, ve čtvrtek jich bylo 856

V Praze ve čtvrtek přibylo 856 potvrzených případů covidu, což je druhý nejvyšší denní nárůst za posledních šest týdnů. Předchozí čtvrtek testy odhalily o 289 případů nákazy méně. Index PES pro hlavní město přesto zůstává na 59 bodech, a jako jediný z krajů tak je ve třetím stupni rizika. Celorepublikový index PES je na 76 bodech, což znamená nejvyšší pátý stupeň pohotovosti. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 19.12.2020