Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 21.12.2020:

Magistrát propachtuje sedm pražských věží své firmě PCT

Pražský magistrát propachtoval sedm pražských věží včetně Petřínské rozhledny své firmě Prague City Tourism (PCT). Převod věží ze správy Muzea hlavního města Prahy (MHMP) pod PCT schválilo vedení města, řekl novinářům radní Jan Chabr (TOP 09). PCT se o věže bude starat od 1. ledna 2021. Při pachtu, na rozdíl od placení nájmu, kdy zisk zůstává nájemci, se budou moci PCT a město dělit o vybrané vstupné. Muzeum převzalo věže do správy v roce 2013. PCT je městskou firmou, která vznikla transformací Pražské informační služby a má na starosti cestovní ruch.

Pražský Činoherní klub změní právní formu, usnadní jeho fungování

Pražský Činoherní klub se změní z obecně prospěšné společnosti na tzv. zapsaný ústav. Cílem je zjednodušit jeho fungování a umožnit mu podnikatelské aktivity jako je například provoz kavárny. Změnu právní formy divadla schválili pražští radní. Zakladatelem společnosti Činoherní klub je hlavní město. Změnu musí ještě schválit pražští zastupitelé.

Praha vyzkouší výrobu elektřiny na střechách dvou bytových domů

Pražský magistrát nechá na střechy dvou městem vlastněných bytových domů na Černém Mostě zkušebně umístit fotovoltaické panely, které je budou zásobovat elektrickou energií. Po vyhodnocení zkušebního provozu město zváží jeho rozšíření na další městské budovy.

Praha nebude letos o Vánocích rozlévat tradiční polévku

Pražský magistrát nebude letos pořádat o Vánocích tradiční rozlévání polévky. Důvodem je špatná situace v souvislosti s pandemií nemoci covid-19. Konat se nebude ani žádný doprovodný program. Magistrát namísto toho poslal dary do nemocnic a neziskovým organizacím. Loni se akce konala 23. prosince a politici rozdali 2000 porcí rybí polévky a 1000 porcí houbového kuby.

Praha plánuje zrušit tantiémy pro členy vedení městských firem

Vedení hlavního města plánuje přestat vyplácet členům představenstev společností ve stoprocentním vlastnictví města jako součást odměn podíly na zisku, takzvané tantiémy. Radní schválili, že magistrát v tom smyslu změní stanovy firem a smlouvy s manažery. Už dříve radní schválili, že tantiémy se nebudou vyplácet členům dozorčích rad a výborů pro audit městských firem.

Praha koupí přístroje k měření emisí přímo na silnicích

Pražský magistrát pořídí přístroje, s jejichž pomocí bude moci na silnicích identifikovat vozidla, která mají buď nefunkční, nebo scházející filtr pevných částic. Pořízení techniky by mělo vyjít zhruba na 38,4 milionu korun, polovinu by měl magistrát získat z evropských fondů. O zadání zakázky rozhodli radní.

Praha se dohodla s JCDecaux na výměně přístřešků MH

Zhruba 900 přístřešků na zastávkách MHD, které nyní v Praze vlastní a provozuje společnost JCDecaux, bude nahrazeno novým mobiliářem. Město ho pořídí v období trvajícím 21 měsíců po skončení smlouvy mezi firmou a magistrátem v polovině příštího roku. Dohodu schválili pražští radní, firma ji už podepsala. První přístřešky by měly být vyměněny v listopadu příštího roku, té doby musí město najít v soutěži dodavatele nových a nechat první z nich vyrobit.

Praha vypíše soutěž na autobusové nádraží Florenc a okolí

Hlavní město vypíše urbanistickou soutěž na budoucí podobu autobusového nádraží na Florenci a přilehlého území směrem k Masarykovu nádraží. Nádraží vlastní společnost ČSAD Praha, která tam plánuje stavět. Na sousedních pozemcích směrem na západ zase chce stavět Penta Real Estate při svém projektu Masaryčka.

Do pražských Bohnic pojede od metra C Kobylisy tramvaj

Z pražských Kobylis bude na Sídliště Bohnice v budoucnu jezdit tramvaj. Nová trať by začínala u křižovatky ulic Klapkova a Pod Sídlištěm a končila by v jižním cípu Lodžské ulice u plánované zastávky lanovky z Podbaby. Magistrát nyní nechá vypracovat projekt výstavby, jehož vytvořením pověří dopravní podnik (DPP). Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Město plánuje také prodloužení tratí z Barrandova do Slivence nebo z Modřan na Libuš.

Pražská radní Třeštíková měla pozitivní antigenní test na covid

Vedení hlavního města má letos druhého člena, který se nakazil koronavirem. O víkendu vyšel pozitivně antigenní test na nemoc covid-19 radní Haně Třeštíkové (Praha Sobě). Třeštíková vážné příznaky nemá a pracuje z domova. Ostatní radní kvůli ní do karantény nemusejí. Jako první ve vedení města se koronavirem nakazil v červnu primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN). Celé vedení města tehdy zůstalo v karanténě.

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 22.12.2020

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_omezi_jednorazove_plasty_na.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/rada_hl_m_prahy_schvalila_studii_ktera.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_chysta_novou_tramvajovou_trat.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/radni_schvalili_dodavatele_zakazky_na.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/nova_strategie_pomuze_s_bojem_se.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/marianske_namesti_se_promeni_prazsti.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/novy_system_hodnoceni_vzdelavacich_1.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/radni_rozhodli_o_konci_tantiem_pro_cleny.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/prague_city_tourism_ziska_do_spravy.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_souhlasi_se_zamerem_usporadat_na.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_chce_zarizeni_merici_pevne_castice.html

Psali jsme zde: