Iniciátoři výzvy Chcípl pes nabídli v Praze rybí polévku

Iniciátoři výzvy za zachování provozu restaurací Chcípl pes dnes na Staroměstském náměstí v Praze nabídli kolemjdoucím rybí polévku uvařenou v jejich restauracích. Pro misku s voňavým pokrmem přicházeli bezdomovci i kolemjdoucí turisté, kteří si původně přišli prohlédnout vánoční strom. Organizátoři připravili 350 porcí a zároveň na místě otevřeli stánek s peticí Za normální svět – otevřeme Česko.

V Praze přibylo nejvíc nakažených od 27. října, PES stoupl na 71

V Praze ve středu přibylo 1461 potvrzených případů nemoci covidu-19, to znamená nejvyšší denní nárůst od 27. října. Oproti minulému týdnu přibylo 685 nakažených. Index v protiepidemickém systému PES stoupl k dnešku o pět bodů na 71. Hlavní město má i tak nadále nejnižší skóre v republice a jako jediný kraj se drží v mírnějším čtvrtém stupni pohotovosti. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Ve středu bylo nejvíce pozitivních PCR testů od začátku epidemie

Poměr pozitivních PCR testů na nový typ koronaviru ke všem provedeným byl ve středu nejvyšší od začátku epidemie, dosáhl 37,8 procenta. Nakažených bylo 14.054, což je šestá nejvyšší hodnota. Předchozí rekordní podíl pozitivních testů ze 4. listopadu činil 34,57 procenta, na tento den také připadá nejvyšší denní počet nově hlášených nákaz koronavirem v ČR, 15.725.

Je Štědrý den, začínají Vánoce, ovlivněné epidemií koronaviru

Je Štědrý den, začínají Vánoce. Křesťané si dnes připomínají blížící se narození Ježíše Krista, lidé se večer scházejí u slavnostní večeře a děti se těší na Ježíška, který jim nadělí pod vánoční stromeček dárky. Letošní Vánoce, stejně jako předcházející advent, jsou ale výrazně poznamenané epidemií koronaviru a řadou omezení, která mají šíření viru zpomalit. V Česku se v posledních dnech znovu zhoršuje epidemická situace, od neděle 27. prosince se nynější opatření ještě zpřísní, aby odpovídala pátému, nejvyššímu stupni protiepidemického systému PES.

Pražská policie vyšetřuje podvod s cukrovím za desetitisíce korun

Podvod s prodejem vánočního cukroví za desetitisíce korun vyšetřuje pražská policie. Podvodník údajně podle policistů nejméně desítkám lidí nedodal zaplacené cukroví. Uvedl to server iROZHLAS.cz, podle kterého mohou být poškozených až dvě stovky.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 24.12.2020