Téměř 10.0000 takzvaných stravenek zatím zakoupili lidé s cílem podpořit zvířata v pražské zoologické zahradě… 

Nákupem stravenky zaplatí její kupce vybranému zvířeti krmnou dávku na den.

Podle ředitele zoo Miroslava Bobka lidé zakoupili stravenky asi za 3,5 milionu korun. Stravenky, které jsou jednou z forem sponzoringu zvířat v pražské zoo, se podle mluvčí zahrady Lucie Dosedělové prodávají od soboty 7. listopadu.

Zakoupením stravenky na webu stravenky.zoopraha.cz lze nyní podpořit 55 druhů zvířat, o které zoo v Troji pečuje. Jsou mezi nimi žirafy, zubři, surikaty nebo sloni. Ceny těchto stravenek se pohybují podle informací na webu od 50 do 600 korun. Těmi nejdražšími je možné přispět na krmení medvědů ledních. Ten, kdo si stravenku zakoupí, dostane jako poděkování certifikát nebo banner, který lze umístit například na FB a tím projekt dále podpořit. Podle informací na webu je možné na tatáž zvířata přispívat každý měsíc.

Zájemci mohou rovněž zvířata adoptovat nebo je sponzorovat. V případě adopcí má každý druh stanovenu fixní částku, jejíž výše se odvíjí od náročnosti jeho chovu. Naproti tomu sponzorováno může být každé zvíře libovolnou částkou nad 100 korun.

Zoologické zahrady jsou vládním nařízením uzavřené od pátku 18. prosince. Pražská zoo tak kvůli opatřením v důsledku koronakrize přišla zhruba o 90 milionů korun, jak uvedl ředitel zoologické zahrady. Kvůli jarní vlně koronavirové krize a vynucenému zavření Praha již dříve přidělila zahradě v Troji dotaci ve výši 45 milionů korun.

Zoo Praha letos odchovala mimo jiné mláďata orangutana sumaterského, slona indického nebo želvy Smithovy. V roce 2020 se v jejích prostorách narodilo či vylíhlo 1360 mláďat 216 zvířecích druhů.

Zoologická zahrada v Troji se návštěvníkům poprvé otevřela 28. září 1931. Do zoo loni zavítalo 1,456.526 návštěvníků. O více než 8000 lidí tak padl její dosavadní rekord z roku 2016. Chová přes 670 druhů zvířat. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze.

Autor: Redakce, ZOO, Praha, 25.12.2020