Pražská burza s růstem o 1,45 pct končí nejvýše za deset měsíců

Pražská burza s podporou globálních trhů dnes zakončila obchodní den nejvýše za deset měsíců. Index PX stoupl o 1,45 procenta na 1023,40 bodu. Rostly akcie energetické společnosti ČEZ i bank. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna posílila k euru i dolaru.

Strážníci řešili 696 přestupků porušení opatření proti covidu

Pražští strážníci řešili o Vánocích 696 případů porušení opatření proti šíření nemoci covid-19, nejvíc jich bylo v MHD. Strážníci řešili rovněž přestupky zákazu vycházení, nedovoleného shlukování a porušení týkající se restaurací. Strážníci také zadrželi několik celostátně hledaných osob a zabránili rvačce. Od začátku prosince hlídky městské policie řešily 6903 porušení mimořádných a krizových opatření. MPP se chystá dohlížet rovněž na silvestrovské oslavy.

Volby do Sněmovny se budou konat 8. a 9. října, rozhodl Zeman

Volby do Poslanecké sněmovny se příští rok budou konat 8. a 9. října. Rozhodl o tom prezident Miloš Zeman. Rozhodnutí musí spolupodepsat premiér. Zeman vypsání voleb na začátek října avizoval ve svém vánočním poselství. Poslední sněmovní volby se konaly 20. a 21. října 2017.

V pražské Povltavské ulici bude opraven most

V pražské Povltavské ulici bude opraven most. Důvodem je jeho špatný stav, náklady na opravu mají činit maximálně 19,37 milionu korun. Technická správa komunikací (TSK) nyní hledá firmu, která práce provede. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v seznamu zakázek na internetových stránkách TSK. Zájemci o zakázku se mohou hlásit do 5. ledna. Automobilová doprava zastavena nebude. TSK v současné době chystá rovněž diagnostiku Mánesova mostu či opravu Libeňského mostu.

Koupaliště Petynka v Praze 6 zůstane v majetku SNEO

Sportovně-rekreační areál Petynka v Praze 6 zatím zůstane v majetku servisní společnosti SNEO, jejímž jediným akcionářem je městská část. Rozhodli o tom zastupitelé městské části. Převedení areálu do vlastnictví Prahy 6 není podle zastupitelů nyní ekonomicky výhodné.

Registr vozidel v Břevnově je uzavřen kvůli karanténě

Na pracovišti registru vozidel v pražském Břevnově jsou ode dneška do odvolání zrušeny úřední hodiny. Důvodem je nařízená karanténa. Odbaveni budou na této pobočce pouze lidé s potvrzenou elektronickou rezervací návštěvy, uvedl dnes mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Počet případů covidu v Praze vzrostl na 572, PES zůstává na 61

V neděli přibylo v Praze 572 potvrzených případů koronaviru. Je to nárůst proti předchozím dvěma svátečním dnům a zároveň je to zhruba o 150 případů více než minulou neděli. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. Index rizika protiepidemického systému PES, kterým se mají řídit opatření proti covidu-19, je v Praze nadále nejnižší v ČR. Druhý den se drží na 61 bodech, což je spodní hranice čtvrtého stupně pohotovosti z pěti. V zemi od neděle platí opatření pro pátý stupeň.

Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 27.12.2020

Index rizika protiepidemického systému PES v Česku, podle něhož se mají řídit opatření proti nemoci covid-19, klesl z nejvyššího, pátého stupně na čtvrtý. Hodnota indexu se snížila ze sobotních 76 bodů na 71 bodů ze sta. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví. V zemi se přitom zpřísnila opatření na pátý stupeň. Za poklesem indexu stojí snížení tzv. reprodukčního čísla z 1,05 na 0,94. Číslo udává průměrný počet dalších nakažených od jednoho pozitivně testovaného. Pokud je tedy reprodukční číslo pod hodnotou jedna, epidemie zpomaluje.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 28.12.2020