Sedmá městská část vyráží na pomoc svým nejstarším občanům…

Radnice bude seniorům nad 80 let pomáhat s orientací v systému očkování, poskytne jim asistenci při online registraci a v případě potřeby je na vakcinaci také dopraví. 

„Očkování je nejúčinnější způsob, jak se chránit. Nemoc se bohužel čím dál více šíří mezi těmi nejzranitelnějšími. V Praze 7 žije přibližně 2.000  lidí starších osmdesáti let. Všechny je zkontaktujeme pomocí letáku a nabídneme jim pomoc, aby mohli být naočkováni co nejdříve a chránili se tak před nákazou a vážnými zdravotními následky. K doručení letáků použijeme systém, kterým distribuujeme volební lístky během voleb,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský

starosta Prahy 7 Jan Čižinský

V pátek 15. ledna má být spuštěn celorepublikový registrační systém na očkování. Jako první přijdou na řadu lidé starší osmdesáti let. Systém však počítá pouze s online registrací, která zejména u těch nejstarších občanů může představovat velký problém. 

„Ne všichni z generace našich dědečků a babiček ovládají počítač a mají doma internet a bohužel ne každý má také ve svém okolí někoho blízkého, kdo mu může s rezervací pomoci. Snadno se tak může stát, že někteří občané z té nejvíce ohrožené skupiny na očkování nepůjdou, protože se zkrátka nedokážou přihlásit,“ řekl radní Prahy 7 pro sociální a zdravotní politiku Jakob Hurrle.

Praha 7 bude občanům nad 80 let od začátku očkování poskytovat asistenci při online objednávání prostřednictvím své infolinky. Seniorům, kteří mají problémy s pohybem a nebudou se mít na místo očkování jak dopravit, je radnice připravena zajistit také odvoz. 

„V příštím týdnu budeme občanům nad 80 let roznášet letáky, kde najdou potřebné informace, kam se obrátit, když budou potřebovat pomoc. Zároveň prověřujeme, jaké jsou možnosti zajistit očkování po vlastní linii. Rádi bychom předešli tomu, že vládní systém nebude fungovat nebo bude zpočátku zahlcen, a očkování seniorů se bude protahovat,“ doplnil Jan Čižinský.    

Infolinka Prahy 7

734 521 840

Infolinka je v provozu každý všední den od 8:00 do 16:00 hodin.

Autor: Redakce, Praha 7, ČR, 9.1.2021