V centru Prahy protestovalo až 3000 lidí proti vládním opatřením

Několik tisíc lidí dnes na Staroměstském náměstí v Praze protestovalo proti vládním opatřením, která souvisejí s koronavirovou pandemií. S projevem vystoupil vedle zástupců podnikatelů, umělců, lékařů či studentů i bývalý prezident Václav Klaus, který odmítl povinné očkování proti covidu-19. Podle zpravodaje neměla řada z protestujících roušky a účastníci akce nedodržovali předepsané rozestupy. Policie označila shromáždění za poklidné, zjištěná porušení opatření nahlásí správnímu orgánu.

Nájemné v Praze u bytů 2+KK ve 4. čtvrtletí kleslo o 11,8 pct

Dlouhodobé nájemné bez energií v Praze u nejžádanější dispozice 2+KK ve čtvrtém čtvrtletí meziročně kleslo o 11,8 procenta na 15.000 korun měsíčně. Proti třetímu čtvrtletí se snížilo o 3,2 procenta. Z ostatních pěti největších měst Česka kleslo také v Ostravě (o 11,8 procenta) a v Brně (o 2,2 procenta). V Plzni, Liberci a Olomouci stagnovalo. Vyplývá to z údajů společnosti UlovDomov.cz.

Policie v noci ukončila v centru Prahy party šedesátky lidí

Policie v noci na dnešek ukončila nepovolenou party šedesátky lidí v jednom z domů v Melantrichově ulici v centru Prahy. Přestupku kvůli nedodržení vládních omezení proti šíření koronaviru se dopustilo 59 přítomných, z toho pět mělo u sebe marihuanu.

V Praze v sobotu přibylo 776 případů covidu, víc než před týdnem

V Praze v sobotu přibylo 776 potvrzených případů nemoci covid-19, což je méně než v předchozí všední dny, ale o 200 více než před týdnem. Od březnového vypuknutí epidemie se tak v hlavním městě koronavirem nakazilo 93.644 lidí. Zhruba čtyři pětiny se dosud vyléčily, 17.778 lidí se s nemocí nyní potýká a 1190 lidí s prokázaným onemocněním covid-19 zemřelo. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

V centru Prahy se bude demonstrovat proti vládním opatřením

Na pražském Staroměstském náměstí se dnes odpoledne uskuteční demonstrace proti vládním opatřením, která souvisejí s koronavirovou pandemií. Svou účast na akci nazvané Otevřeme Česko přislíbila více než tisícovka protestujících. Dodržování veřejného pořádku i současných vládních nařízení budou v centru hlavního města kontrolovat dvě stovky policistů. Demonstraci svolala iniciativa za zachování provozu restaurací Chcípl PES.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 10.1.2021