Pražští radní se dnes sejdou na svém prvním zasedání v letošním roce…

Zabývat se budou mimo jiné výběrem firmy, která bude rekonstruovat Staroměstskou tržnici mezi ulicemi 28. října a Rytířskou v Praze 1. Na programu jednání je také obnova parku na Vítkově nebo snížení částky určené pro letošek na víceleté granty v kultuře. Radní se budou zabývat rovněž rozvojem Malešic a Hostivaře.

Rekonstrukci Staroměstské tržnice hlavní město plánuje již řadu let. V současné době vybralo vítěze tendru na její opravu. Práce vyjdou přibližně na 429 milionů korun a provede je společnost Staroměstská tržnice, která sdružuje několik firem.

Kvůli nižším příjmům způsobeným pandemií nemoci covid-19 město sníží částku určenou na víceleté granty v kultuře zhruba o 25,29 milionu korun na 227,59 milionu. Klesne rovněž celková částka na kulturní granty, a to o více než osm procent na 330 milionů.

Na programu je rovněž urbanistická studie malešicko-hostivařské průmyslové oblasti nebo obnova parku na Vítkově, kdy město vybere společnost, která vytvoří projekt první části obnovy. Radní budou také řešit nájemné v městských bytech ve správě magistrátu.

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 11.1.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/public/b6/2c/d4/3218911_1134325_Prg_1_Rada_2021.pdf