Státní podnik Povodí Vltavy letos hodlá vypsat veřejné zakázky za více než miliardu korun…

Proti loňsku půjde o snížení, protože v roce 2020 vypsalo zakázky za 2,125 miliardy Kč. Letos bude jednou z nejvýznamnějších rekonstrukce Šítkovského jezu na Vltavě v Praze.

Letos by podnik chtěl vypsat 45 zadávacích řízení, dnes o nich bude informovat své potenciální dodavatele. „V roce 2020 bylo zahájeno 56 zadávacích řízení. Součet předpokládaných hodnot zadaných či dosud probíhajících zadávacích řízení činil v roce 2020 celkem 2,125 miliardy korun. Celková hodnota v loňském roce je významně ovlivněna zahájením zadávacího řízení na stavbu Vodního díla Orlík – zabezpečení vodního díla před účinky velkých vod v hodnotě 1,52 miliardy Kč., které stále probíhá,“ uvedl mluvčí povodí Hugo Roldán.

Kromě Šítkovského jezu, jehož celková rekonstrukce by mohla podle odhadu stát kolem 125 milionů korun, plánuje podnik letos vypsat mimo jiné výstavbu zimního přístavu na Lipně, která vyjde na několik desítek milionů Kč.

Povodí Vltavy začíná stavět například 255 metrů dlouhou přístavní hranu v Českých Budějovicích, nové vývaziště lodí. Bude fungovat od plavební sezony 2022. Investice bude 26 milionů Kč, práce potrvají do letošního podzimu. Přibudou možnosti, jak přistát poblíž centra. Státní podnik naopak zrušil záměr rozšířit přístaviště v Týně nad Vltavou, nedostal na něj peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Autor: Redakce, Povodí Vltavy, ČTK, Praha, ČR, 15.1.2021

Zdroj:

http://www.pvl.cz/