Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 18.1.2021:

Praha bude rozvíjet systém náramků seniorům pro přivolání pomoci

Pražský magistrát bude rozvíjet pro seniory systém speciálních náramků, kterým si v případě zdravotních potíží či pádu přivolají pomoc. Cílem je, aby senioři nemuseli předčasně do domova či jiných zařízení. Město dokončilo pilotní provoz systému e-Health, kterého se zúčastnila více než stovka lidí. Novinářům to řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Pilotní projekt se uskutečnil v letech 2017 až 2020 a magistrát na něm spolupracoval mimo jiné s praktickými lékaři, nemocnicemi nebo ČVUT.

Pražská TSK plánuje letos proinvestovat 1,95 miliardy korun

Pražská Technická správa komunikací (TSK) plánuje v letošním roce proinvestovat zhruba 1,95 miliardy korun, což je meziročně méně. Peníze půjdou do oprav komunikací a mostů, bezpečnosti, cyklistiky, infrastruktury pro MHD či zlepšení podmínek pro pěší. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. TSK je městská firma, která má na starosti údržbu a opravu komunikací.

Pražská plynárenská podá žalobu proti rozhodnutí finančního úřadu

Pražská plynárenská podá správní žalobu proti rozhodnutí finančního úřadu, podle kterého má státu doplatit stovky milionů korun nezaplaceného DPH v souvislosti s kauzou nákupu plynu. Na tiskové konferenci k představení nového ředitele firmy Martina Pacovského to řekl pražský radní Jan Chabr (TOP 09) a to potvrdil mluvčí firmy Miroslav Vránek. Plynárny stoprocentně vlastní hlavní město.

Praha zrušila plán rekonstrukce hotelu Opatov, zvažuje ho zbourat

Pražský magistrát neuskuteční plán rekonstrukce bývalého hotelu Opatov na Jižním Městě na byty. Radní dnes odmítli přidělení zakázky na přestavbu za 688 milionů korun bez DPH. Radní Adam Zábranský (Piráti) po jednání řekl, že ze soutěže vzešlá cena byla o čtvrtinu vyšší než předpokládaná. Město podle něj nechá vytvořit studii využitelnosti výškové budovy, jednou z možností je ji zbourat a na jejím místě postavit menší bytový dům.

Bývalý pražský primátor Hudeček bude pomáhat městským plánovačům

Bývalý pražský primátor Tomáš Hudeček (bezp.) se částečně vrací do správy hlavního města. V Institutu plánování a rozvoje (IPR) bude mít na starosti vznik a řízení sekce rozvoje města. Sekce bude řešit propojení strategického a územního plánování Prahy. Hudeček zvítězil ve výběrovém řízení. IPR je městskou příspěvkovou organizací a má na starosti územní plánování. Vznikl za Hudečkovy vlády transformací z tehdejšího Útvaru rozvoje města (URM).

Pražští strážníci dostanou nové neprůstřelné vesty

Pražští strážníci dostanou nové neprůstřelné vesty. Městská policie (MPP) za ně zaplatí v následujících čtyřech letech maximálně 14 milionů korun. Rámcovou smlouvu uzavře MPP se společností Eset. Vyplývá to z materiálu, který  schválili pražští radní. Městskou policii zřizuje hlavní město, zaměstnává zhruba 2200 lidí.

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/public/b9/65/ec/3221572_1135428_Prg_2_Rada_2021.pdf

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 19.1.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/radni_podporili_navrh_memoranda_o.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_podporuje_navrh_na_zruseni.html

Psali jsme zde: