Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 25.1.2021:

Praha nechá zakrýt vyhořelý kostel, připravuje rekonstrukci

Pražský magistrát nechá zakrýt provizorní konstrukcí zbytky pravoslavného kostela svatého Michala ze 17. století, který loni z větší části zničil požár. Stavba začne dnes a bude sloužit po dva roky, než se památka zrekonstruuje. Podle zástupců magistrátu půjde velká část kostela opravit, zničené dřevěné prvky nahradí repliky. Dřevěný kostel v zahradě Kinských z větší části shořel letos 28. října.

TSK vydá na investice a správu a údržbu silnic 5,66 miliardy Kč

Pražská Technická správa komunikací (TSK) vydá letos na investice a správu a údržbu komunikací zhruba 5,66 miliardy Kč, což je srovnatelné s loňskem. Větší částku z toho tvoří správa a údržba, která bude stát 3,5 miliardy. Peníze půjdou v investiční části do oprav komunikací a mostů, bezpečnosti, cyklistiky, infrastruktury pro MHD či zlepšení podmínek pro pěší. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. TSK je městská firma a má na starosti komunikace. Většina peněz půjde z rozpočtu Prahy. Ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) to bude 120 milionů korun.

Praha koupí dva mrazicí boxy na uchování vakcín proti covidu

Pražský magistrát koupí dva mrazicí boxy na uskladnění vakcíny proti nemoci covid-19 od firmy Pfizer. Zařízení pořídí pro svou Městskou nemocnici následné péče a zaplatí za ně zhruba 1,17 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Očkování bylo v uplynulých týdnech zahájeno v největších pražských nemocnicích.

Radnice dostanou od magistrátu 1,46 mil.Kč na knihovny a památky

Radnice pražských městských částí dostanou od magistrátu účelovou dotaci pro místní knihovny a na zachování a obnovu kulturních památek. Dohromady dostanou 1,46 milionu korun. Nejvyšší částku dostane Praha 2. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Letos vydá magistrát na chod radnic dohromady přes pět miliard korun a další peníze jim průběžně rozděluje na dotacích.

Praha poskytne na výměnu kotlů dotace 9,8 milionu Kč

Pražský magistrát poskytne více než osmi desítkám žadatelů dotaci na výměnu kotle za ekologičtější zdroj tepla. Celkem hlavní město rozdělí přibližně 9,8 milionu korun. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Pořízení ekologického vytápění do domácností má přispět ke zlepšování kvality ovzduší v Praze.

Jednání rady hl.m. Praha 

https://www.praha.eu/public/37/3c/31/3232515_1137099_Prg_3_Rada_2021.pdf

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 26.1.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/nad_vyhorelym_kostelem_sv_michaela.html

Psali jsme zde: