Praha 9 zřídila vlastní očkovací místo na Poliklinice Prosek

Městská část Praha 9 jako vůbec první městská část zřídila vlastní očkovací místo, a to na Poliklinice Prosek, Lovosická 440/40, Praha 9. Je zařazeno v registračním systému Ministerstva zdravotnictví ČR.

„Víme, že dobrá dostupnost očkovacího místa je zejména u seniorů jedním z hlavních hledisek, na jehož základě se rozhodují, kde, nebo dokonce zda vůbec, se nechají očkovat. Snažíme se být vždy alespoň o krok napřed, proto jsme s dostatečným předstihem zažádali o registraci našeho očkovacího místa,“ vysvětluje místostarosta MČ Praha 9 Tomáš Portlík.

místostarosta MČ Praha 9 Tomáš Portlík

Očkovací místo Poliklinika Prosek bude v provozu pondělí až pátek od 8 do 16 hodin. „Doba provozu našeho očkovacího místa bude záviset na počtu dodaných očkovacích vakcín,“ upřesňuje předseda představenstva a.s. Poliklinika Prosek MUDr. Michal Mašek a zdůrazňuje: „Očkování je dobrovolné a je hrazeno z veřejného pojištění. Stejně tak je dobrovolný výběr očkovacího místa. Doporučujeme zájemcům, aby očkování konzultovali se svým praktickým lékařem.“

Registrace a v případě volných termínů objednání je možné na https://registrace.mzcr.cz a https://crs.uzis.cz .

Pokud seniorům, kteří projeví o očkování zájem a nezvládají IT technologie, nepomohou s registrací a rezervací termínů očkování rodinní příslušníci či ošetřující lékař, mohou se obrátit na pracovníky Oddělení sociální péče a prevence Úřadu MČ Praha 9.

„Naši sociální pracovníci jsou k dispozici na telefonním čísle 778 711 726 od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin. Poskytnou informace o očkování i pomohou s registrací a rezervací termínů. Sledujeme aktuální volná místa pro očkování a v případě zájmu budeme ty, kteří se registrovali na tel. č. 778 711 726 informovat o nejbližším volném termínu pro očkování na Poliklinice Prosek. Zdůrazňuji, že vše záleží na počtu dostupných vakcín,“ konstatuje radní pro zdravotnictví a sociální péči MČ Praha 9 Jiří Janák. 

Dalším místem, kde se zájemci mohou zaregistrovat k očkování, je lékárna Polikliniky Prosek.

V případě, že zdravotní stav neumožňuje zájemcům o očkování dostavit se na očkovací místo, mohou požádat svého lékaře o možnost přepravy sanitním vozem, nebo se na tuto možnost informovat u pracovníků Oddělení sociální péče a prevence Úřadu MČ Praha 9.

Autor: Redakce, Praha 9, ČR, 28.1.2021