Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 1.2.2021:

Praha chce dát stovky milionů do energetických úspor ve školách

Hlavní město chce letos investovat zhruba 300 milionů korun do energetických úspor ve školských budovách. Až polovina nákladů by měla jít z evropského programu Životní prostředí. Další peníze by město mohlo v budoucnu získat i z jiných fondů. Novinářům to po jednání rady hlavního města řekl radní pro školství Vít Šimral (Piráti). Radní podle něj schválili žádosti pro asi 40 budov, letos by se počet měl zvýšit na 80 až 100. Podobné projekty město již uskutečňuje.

Praha dokončuje změnu územního plánu Nákladového nádraží Žižkov

Pražský magistrát vstupuje do finální fáze pořizování změny územního plánu, která je nutná pro plánovanou bytovou výstavbu v areálu Nákladového nádraží Žižkov. Jak informovala Praha 3 a jak vyplývá z úřední desky magistrátu, 16. února se bude konat veřejné projednání návrhu a poté bude následovat sedm dní na podání dalších připomínek. Změna by mohla být dokončená do konce letošního roku, schvalovat ji budou zastupitelé města. V areálu nádraží plánuje stavět řada firem, mohlo by tam žít až 15.000 lidí.

Na zdi u stanice metra C Vltavská vznikne nový obraz, tzv. mural

Radnice Prahy 7 společně s dopravním podnikem (DPP) nechá na zeď u výstupu ze stanice metra C Vltavská vytvořit nový obraz. Výtvarník, který zeď vyzdobí, by měl být znám letos na jaře. Řekla to radní magistrátu i Prahy 7 Hana Třeštíková (Praha Sobě). Tzv. mural vznikl na zdi poprvé již asi před rokem a půl, avšak nyní je již poškozen a posprejován. DPP a Galerie hlavního města (GHMP) u stanice také zřídila provizorní galerii, kdy zde v současné době vystavuje velkoformátové fotografie Kevina V. Tona.

Praha chce ve školách budovat pro žáky tzv. coworkingová centra

Pražský magistrát chce ve školách pro studenty budovat tzv. coworkingová centra, která mají zmodernizovat výuku a umožní vyzkoušet si přípravu a výrobu produktu pro potenciální firmu. Pilotní projekt město chystá na Smíchovské střední průmyslové škole a gymnáziu na Arbesově náměstí. Náklady na opravu školní budovy a vznik centra je asi 25 milionů korun. Novinářům to řekl radní Vít Šimral (Piráti). Coworking je společně sdílený prostor pro práci.

Magistrát, DPP a Praha uzavřou memorandum o rozvoji Palmovky

Pražský magistrát, dopravní podnik (DPP) a Praha 8 budou spolupracovat při rozvoji Palmovky. Jedna z uvažovaných forem je společný podnik magistrátu a DPP, konkrétní podoba spolupráce bude ujasněna 30. června. Městská část by pak poskytovala pomoc při koordinaci. Vyplývá to z návrhu memoranda, který schválili pražští radní. Palmovka patří mezi takzvaná významná rozvojová centra a dlouhé roky je ve špatném stavu.

Z Prahy letos začnou mizet reklamní plochy JCDecaux

Z pražských ulic by měly od konce letošního roku začít mizet stovky samostatných reklamních ploch, které nyní vlastní společnost JCDecaux. S městem má smlouvu hlavně na přístřešky pro MHD, ale kromě toho i na volně stojící reklamy. Jejich postupné odstraňování potrvá téměř dva roky od konce smlouvy mezi firmou a městem 30. června letošního roku. Dodal, že město bude ještě jednat o tom, kolik z nich zmizí už nadobro.

Praha dostane dotaci na nákup elektromobilů pro své organizace

Pražský magistrát dostane ze Státního fondu životního prostředí ČR (SFŽP) dotaci zhruba 7,75 milionu korun. Peníze budou sloužit na nákup elektromobilů pro příspěvkové organizace zřizované hlavním městem. Cílem je zlepšit stav vozového parku a přispět tak ke zlepšení životního prostředí. Vyplývá to z informačního dokumentu, který dostali na stůl pražští radní. Tzv. infotisky radní neschvalují, ale jsou jim pouze dány na vědomí.

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/public/4b/20/4e/3234333_1138172_Prg_4_Rada_2021.pdf

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 2.2.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/smichovska_skola_vybuduje_nove.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/skoly_chteji_energeticke_uspory_praha.html

Psali jsme se zde: