Náplavka má nominaci na architektonickou cenu…

Nominace architektonického řešení na největší a nejprestižnější evropskou architektonickou cenu Mies van der Rohe Award 2022 pro @Petr Janda / brainwork a holky z ateliéru Anna Podroužková a Maty Donátová. Dívkám i Petrovi gratulujeme. V komentářích najdete část geneze záměru, který vznikl už v roce 2009. Dva roky po zahájení procesu oživování náplavky na Rašínově nábřeží prostřednictvím živého umění, kultury a sociálních interakcí, s nímž v roce 2007 přišel spolek Dvojka sobě (tehdy občanské sdružení), který na náplavku rozšířil svůj jiný projekt Nic na odiv…? z Kateřinské zahrady v Praze 2.

Poděkování za tip na místo patří tehdejšímu i současnému místostarostovi Prahy 2 Václav Vondrášek. A později pak primátorce Adriana Krnáčová, že se mj. na popud Adam Gebrian pustila do realizace, něčeho, co Prahu na architektonické mapě světa vystřelilo do první ligy i v kategorii moderní architektury. Čtvrtina nominovaných projektů řešila rehabilitace, oživování transformace a hledání nových využití existujících prostranství, objektů etc. Hojně prostřednictvím kulturního a vzdělávacího obsahu.

Těší nás, že naší vizi transformace a oživení náplavky z let 2007 – 2009 se dostává masivní satisfakce z evropské i globální úrovně. Ale mrzí nás, že doma není nikdo prorokem a Praha nám nepoděkovala, ale naopak se nás i s částí našich kulturních aktivit, které jsme vymysleli a realizovali, snažila z místa zapudit. Z toho nám v loňském roce bylo hodně smutno. Ale nadchli jste nás Vy, naši fanoušci, když jste nás v petici masivně podpořili. Společně se teď můžeme radovat z dalšího společného úspěchu. Tentokrát architektonického. Všem moc děkujeme.

O výsledku ale nebude rozhodovat odborná porota slovutných architektek a architektů. ROZHODOVAT MŮŽEME VŠICHNI, protože je to celosvětové hlasování pro milovníky i uživatele architektury. Můžete hlasovat, jestli máte rádi náplavku. Máme pro Vás návod k hlasování:

Odkaz níže vás navede na Nominate this project, kde se zaregistrujete na ArchDaily a zvolíte náplavkový projekt v kategorii Public & Landscape Architecture:

https://boty.archdaily.com/us/2021/candidates/135472/revitalization-of-pragues-riverfront-slash-petrjanda-slash-brainwork?

Autor: Redakce, Avoid Floating Gallery, Praha, ČR, 7.2.2021

Zdroj:

https://www.miesarch.com/work/4858

https://www.facebook.com/AVOIDFloatingGallery

https://www.core77.com/posts/20552/Petr-Janda-and-AVOID-Gallery-bring-Art-to-Pragues-Waterfront-Walls?