Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 8.2.2021:

Praha dá na opatření proti koronaviru 59,7 milionu Kč

Hlavní město vydá na opatření související s pandemií koronaviru 59,7 milionu korun. Peníze půjdou mimo jiné na nákup ochranných pomůcek nebo zajištění práce z domova pro zaměstnance magistrátu. Část půjde i na odměny při boji proti nemoci covid-19. Peníze vezme město z rozpočtové rezervy. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Praha vydala od začátku pandemie za opatření proti covidu-19 kolem dvou miliard korun.

Praha dostane z fondů EU na rozšíření Strakonické 380 milionů Kč

Pražský magistrát dostane z evropských fondů na rozšíření Strakonické ulice na jihu města 380 milionů korun, což tvoří 85 procent nákladů. Nový jízdní pruh bude vyhrazený pro městskou hromadnou dopravu a vozidla integrovaného záchranného systému. Úpravy se týkají úseku od zastávky MHD Dostihová směrem k Barrandovskému mostu. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Strakonická patří mezi nejvytíženější komunikace. V minulosti zde již byly vyhrazené pruhy na některých místech vyznačené.

Hřib: Testování žáků v Praze vyjde až na 15 milionů Kč týdně

Náklady na testování žáků posledních ročníků středních škol na covid-19 při návratu do tříd vyjdou v Praze předběžně na deset až 15 milionů korun týdně. Potřeba bude navíc vyškolit zhruba 800 pracovníků. Vedení Prahy si stěžuje, že s ním vláda o podrobnostech návratu žáků do škol dostatečně nekomunikuje. Novinářům to po  jednání městské rady řekli primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a radní Vít Šimral (Piráti). Závěrečné ročníky SŠ by se mohly podle ministerstva školství vrátit do lavic 1. března. Pravidelně testováni mají být žáci i zaměstnanci škol.

Praha zrušila soutěž na nákup ubytovacích zařízení, vypíše novou

Pražský magistrát zrušil soutěž, kterou vypsal na nákup hotelů, hostelů či bytových domů pro krátkodobé ubytování. Z usnesení, které schválili radní, vyplývá, že z došlých nabídek nebyla žádná pro záměry města vhodná. Praha chtěla ubytovny využívat například pro lidi bez domova nebo pro krátkodobé ubytování zaměstnanců klíčových profesí. Pokud to schválí zastupitelé, magistrát vypíše jinou soutěž s upravenými podmínkami.

Praha rozdělí na individuálních dotacích v kultuře 670.000 Kč

Pražský magistrát letos rozdělí na individuálních dotacích v kultuře 670.000 korun. Peníze si rozdělí čtveřice žadatelů a půjdou například na provoz biografů, klubu nebo fotožurnalistický projekt. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Praha musela kvůli nižším příjmům v důsledku pandemie koronaviru snížit částku na běžné výdaje i na granty v kultuře.

Pražští radní odmítli stavbu u hotelu Intercontinental

Radní havního města vyjádřili na návrh Prahy Sobě nesouhlas s plánovanou stavbou na náměstí Miloše Formana vedle hotelu Intercontinental. Zároveň pověřili městem zřízený Institut plánování a rozvoje (IPR), aby proti budově podal v již zahájeném územním řízení námitku. Budovu plánují v rámci celkové rekonstrukce okolí hotelu postavit jeho majitelé, proti jsou někteří místní obyvatelé. Praha Sobě se již neúspěšně pokusila nesouhlas se stavbou prosadit na zastupitelstvu města.

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/public/5d/a7/15/3247902_1139745_Prg_5_Rada_2021.pdf

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 9.2.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/do_prazskych_ulic_vyjedou_prvni.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/strakonickou_ulici_ceka_rozsireni.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_podpori_v_mestskych_castech_pozici.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_zahajuje_projekt_na_podporu.html

Psali jsme zde: