Podnikatelé a nájemci nebytových prostor ve správě Prahy 4, kterým znemožnila opatření proti covidu podnikat, mohou požádat městskou část o slevu na nájemném…

Podnikatelé se mohou na radnici obrátit s žádostí až o padesátiprocentní slevu. Vedení Prahy 4 letos v lednu rozhodlo, že nebude v letošním roce zvedat nájemné v nebytových prostorech.

„Pokračuje nepříznivé období pro podnikatele, kteří již loni vyčerpali své rezervy a někteří nemají z čeho brát. Touto cestou se snažíme pomoci v těžkých měsících, aby mohli své podniky opět otevřít, až to situace dovolí,“ uvedl místostarosta Michal Hroza (TOP 09).

Nyní schválená sleva se týká zaplacení nájemného za prosinec 2020 a leden a únor 2021. Majitelé podniků, aby dostali slevu, nesmí mít dluh na nájemném nebo být v soudním sporu či výpovědní lhůtě. Zároveň musí prokázat, že kvůli opatřením nemohou podnikat.

Čtvrtá městská část v rámci pomoci podnikatelům zrušila zmíněnou valorizaci nájmů v prostorech spravovaných městskou částí. Loni také odložila splatnost nájmů u nebytových prostor a zrušila sankce za pozdní platbu. V rámci jarního odpouštění nájmu se slevy nájemců vyšplhaly až na 70 procent.

Autor: Redakce, ČTK, Praha 4, ČR, 11.2.2021