Hlubuček pokračuje jako šéf pražského STAN…

Dosavadní předseda pražského hnutí Starostů a nezávislých (STAN) a náměstek pražského primátora Petr Hlubuček obhájil pozici předsedy krajské organizace. Znovuzvolen byl na čtvrtečním online sněmu pražského STAN. Místopředsedkyní byla zvolena starostka Slivence a pražská zastupitelka Jana Plamínková. 

Hlubuček byl zvolen do funkce na další dva roky. Podle svých slov chce nadále rozvíjet a posilovat značku STAN v hlavním městě. Chce také výrazně uspět v nadcházejících komunálních volbách v roce 2022. 

„Hnutí STAN bude i nadále přinášet do pražské politiky zdravý rozum, nepolitikaření a neideologická řešení každodenních problémů Pražanů. Chci, abychom v komunálních volbách posílili naše postavení napříč městskými částmi a zvýšili počet zastupitelů v zastupitelstvu Prahy,“ uvedl. Hlubuček je od roku 2010 starostou městské části Praha-Lysolaje. Náměstkem primátora se stal po volbách v roce 2018.

náměstek primátora Petr Hlubuček

První místopředsedkyní pražského STAN se na čtvrtečním sněmu stala dlouholetá starostka Slivence Jana Plamínková. Ta byla v minulém volebním období rovněž radní hlavního města.

Sněm vybral rovněž svého kandidáta na společnou kandidátku STAN a Pirátů pro podzimní volby do Sněmovny. Nejvýše postaveným kandidátem za STAN bude v hlavním městě místostarosta Prahy 6 Jan Lacina (STAN).

Autor: Redakce, ČTK, STAN, ČR, 12.2.2021

Zdroj:

https://www.starostove-nezavisli.cz/regiony/hlavni-mesto-praha