Novým pražským zastupitelem se stal Jiří Kubíček za ODS…

V zastupitelstvu nahradil svou stranickou kolegyni Jaroslavu Janderovou, která v lednu zemřela. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí projednají pražští radní. Kubíček (1980) musí ještě na jednání zastupitelstva (18.2.2021) složit slib zastupitele.

Kubíček, který je člen Svobodných a kandidoval na kandidátce ODS v Praze 7, byl prvním náhradníkem z kandidátní listiny ODS do voleb v roce 2018. To znamená, že byl prvním z občanských demokratů kandidujících na magistrát, kdo se do zastupitelstva tehdy nedostal. Zastupitelem se stal podle dokumentu již 24. ledna, avšak musí ještě složit zmíněný slib.

Jiří Kubíček zastupitel ZHMP za ODS

Bývalá zastupitelka a předsedkyně magistrátního kontrolního výboru Janderová zemřela v sobotu 23. ledna. Podlehla těžkému zápalu plic způsobenému koronavirem.

Psali jsme zde:

Občanští demokraté v roce 2018 zvítězili ve volbách v Praze a v 65členném městském zastupitelstvu mají 14 mandátů. ODS skončila spolu s hnutím ANO v opozici, na koalici se totiž domluvili Piráti, Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN), které mají většinu 39 hlasů.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 13.2.2021

Zdroj:

https://www.ods.cz/os.praha7/volby2018/kandidat/29097-jiri-kubicek