Po neprodloužení nouzového stavu vedení městské části Praha 2 operativně řeší bezpečný scénář fungování škol v městské části…

Kromě šíření nákazy je třeba předejít i zbytečné traumatizaci dětí opakovaným nepříjemným PCR testováním.

Vedení městské části Praha 2 se proto připojilo k iniciativě Prahy 9, která zavádí unikátní formu testování na covid-19 při návratu dětí do škol. Aktuálně jedná s místostarostou Prahy 9 Tomášem Portlíkem o spolupráci obou městských částí při zavedení neinvazivních antigenních testů GHC Genetics ze slin, kterými rodiče mohou nekomplikovaně děti otestovat v domácím prostředí a výsledek sdělit škole.

Psali jsme zde:

„Vedení městské části Praha 2 usiluje o rychlý a bezpečný návrat dětí do škol. Kolegové z deváté městské části našli převratné a zároveň bezpečné řešení, kterým má být použití neinvazivních testů ze slin. Chceme se k vedení Prahy 9 okamžitě připojit a zjistit možnosti, jak tyto testy použít u nás ve dvojkových školách. Vzdělání mělo a má v naší městské části prioritu a jsme připraveni najít v rozpočtu potřebné finanční prostředky, které by co nejdříve pomohly vrátit děti do školních lavic. Některé jsou doma už skoro rok a situace je pro ně i jejich rodiče neúnosná,“ zdůraznila Jana Černochová, starostka městské části Praha 2.

Městská část Praha 2 je zřizovatelem 10 základních a 9 mateřských škol a chce se inspirovat postupem, který při návratu dětí do škol hodlá uplatnit Praha 9. Ta spolupracuje se společností GHC Genetics a chce využít právě jejich antigenní testy ze slin, které ukážou výsledek do 30 minut. Jejich velkou výhodou je, že jsou šetrnější a odběrové sady s přesným návodem mohou použít děti doma za asistence rodičů. 

Autor: Redakce, Praha 2, ČR, 14.2.2021

Zdroj:

http://www.praha2.cz/Dvojka-Pustme-deti-bezpecne-do-skol.html