24. jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy se koná dnes, ve čtvrtek 18. února 2021…

PRAHA: 24. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Dnešní zkrácené jednání ZHMP právě skončilo (13:15 hod). Další jednání se koná 18. března 2021.

PRAHA: 24. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Udženija skončila jako předsedkyně magistrátních zastupitelů ODS

Pražská zastupitelka a místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS) dnes rezignovala na post předsedkyně zastupitelů ODS na magistrátu. Nahradil ji zastupitel Zdeněk Zajíček (ODS). V závěru dnešního zasedání zastupitelů to řekl Zajíček. Udženija se dnes nově stala předsedkyní magistrátního kontrolního výboru. Novým členem kulturního výboru se pak stal zastupitel Jiří Kubíček (Svobodní/ODS).

Pražská zastupitelka a místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS)

PRAHA: 24. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Proběhla denata na témata sociálních věcí…pokračuje se dále v programu…například interpelace občanů a zastupitelů…

PRAHA: 24. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Pražské radnice si rozdělí magistrátní dotaci 1,46 milionu korun

Pražské městské částí si mezi sebou rozdělí magistrátní účelovou dotaci v souhrnné výši 1,46 milionu korun. Peníze jsou určeny pro místní knihovny a na zachování a obnovu kulturních památek. Nejvyšší částku dostane Praha 2. Rozdělení peněz dnes schválili pražští zastupitelé. Letos vydá magistrát na samotný chod radnic dohromady přes pět miliard korun a další peníze jim průběžně rozděluje na dotacích.

PRAHA: 24. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Praha chce podle strategie co nejvíc očkovacích míst proti covidu

Pražský magistrát chce zajistit co největší kapacitu očkovacích míst, spravedlivou distribuci vakcín a zajistit co nejrozmanitější škálu těch, kteří budou očkovat. Vyplývá to z očkovací strategie města, kterou dnes schválili městští zastupitelé. V Praze je nyní registrováno 30 očkovacích míst. Minulý týden dorazilo 2500 dávek vakcíny AstraZeneca a další od ostatních firem mají dorazit příští týden. V Praze je očkována asi polovina lidí nad 80 let a chystá se další očkování mimo jiné v léčebnách dlouhodobě nemocných (LDN).

Praha chce, aby o testování žáků rozhodl zřizovatel školy

Pražský magistrát požádá vládu, aby o postupu testování žáků ve školách mohli mohli rozhodovat i zřizovatelé škol a školských zařízení. V případě Prahy to jsou u mateřských a základních škol městské části a u středních škol magistrát. Rozhodli o tom dnes pražští zastupitelé. Magistrát společně s Prahou 9 spustil tento týden pilotní projekt testování žáků, kdy jim rozeslal testy a oni se otestují sami doma. Pokud mají negativní test, mohou vyrazit do školy.

PRAHA: 24. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Zastupitelé řeší distribuci očkovacích vakcín proti koronaviru. Probíhá rozprava a diskuze na toto téma…

PRAHA: 24. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Praha najde firmu, která opraví budovu burzy v Pražské tržnici

Pražský magistrát vypíše veřejnou zakázku na rekonstrukci budovy bývalé burzy v Pražské tržnici v Holešovicích, která je ve velmi špatném stavu. Předpokládaná hodnota zakázky je maximálně 185,6 milionu korun. Vyhlášení tendru dnes schválili pražští zastupitelé. Kdy přesně práce začnou, bude záležet mimo jiné na průběhu veřejné zakázky. Budova burzy je nemovitou kulturní památkou. Majitelem areálu tržnice je hlavní město, které jej postupně opravuje.

PRAHA: 24. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Pražské radnice dostanou od magistrátu dotaci půl miliardy Kč

Pražské radnice dostanou od magistrátu investiční dotaci ve výši 500 milionů korun. Peníze si mezi sebou rozdělí 54 městských částí na 65 projektů. Nejvíc peněz půjde do školství, mládeže a sportu, a to 406 milionů korun. Rozdělení peněz dnes schválili pražští zastupitelé. Peníze vezme město z rozpočtové rezervy určené městským částem. Letos vydá magistrát na chod radnic dohromady přes pět miliard korun a další peníze jim průběžně rozděluje právě na dotacích.

PRAHA: 24. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Zastupitelé po hodině schválili program dnešní schůze…následují rozpravy a hlasování o tiscích operačních programů…

PRAHA: 24. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Nový pražský zastupitel Kubíček (Svobodní) složil slib zastupitel

Nový pražský zastupitel Jiří Kubíček (Svobodní) na dnešním zasedání městského zastupitelstva složil slib zastupitele. V zastupitelském sboru nahradil bývalou zastupitelku Jaroslavu Janderovou (ODS), která v lednu zemřela. Zastupitelé rovněž drželi minutu ticha za Janderovou a na její počest zahrál smyčcový kvartet. Svobodní kandidovali v roce 2018 na kandidátní listině ODS. Zastupitelstvo má 65 členů a občanští demokraté mají 14 mandátů.

PRAHA: 24. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Zastupitelé projednají očkovací strategii Prahy a obnovu burzy

Pražští zastupitelé dnes projednají očkovací strategii proti covidu-19. Cílem je mít dostatečný počet očkovacích míst a zajistit co nejspravedlivější rozdělení očkovacích látek. Na programu jednání je zařazena oprava burzy v holešovické tržnici, privatizace bytového domu nebo transformace Činoherního klubu. Slib zastupitele složí nový zastupitel Jiří Kubíček (ODS). Jednání se uskuteční kvůli pandemii koronaviru v omezeném režimu.

Zasedání je kvůli koronaviru pro veřejnost omezené a začíná v 8.30 hodin.

Návrh programu zde:

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/informace_k_jednani_zastupitelstva_hl_m.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/zastupitelstvo/programy_a_zapisy_zasedani/primy_prenos_zasedani_zhmp/index.html

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 18.2.2021

Psali jsme zde: