Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 20.2.2021

Denní nárůst potvrzených případů koronaviru se čtvrtý den drží nad 10.000, počet úmrtí s covidem přesáhl podle dat ministerstva zdravotnictví 19.000. V pátek testy odhalily 11.192 nakažených, v mezitýdenním porovnání zhruba o 2400 více. Pozitivních byla více než třetina testů. Do pátku v tomto týdnu přibylo zhruba o 10.000 potvrzených případů více než ve stejném období v minulém týdnu. Rekordní nárůst případů za jeden den zaznamenal v pátek Plzeňský kraj, testy tam odhalily 1179 nakažených. V posledních dnech stoupá v Česku i počet zemřelých s covidem, na čtvrtek zatím připadá 154 úmrtí, což je nejvyšší počet zemřelých za jeden den od poloviny ledna.

Areál ledových sportů v Praze 11 by měl být hotový v roce 2022

Areál ledových sportů, který nyní vzniká u základní školy Ke Kateřinkám v Praze 11, by měl být hotový v září roku 2022. Termín dokončení stavby se posunul už poněkolikáté. Výstavba sportoviště, na jehož vzniku se městská část podílí, by měla být po optimalizaci zhruba o 30 milionů levnější, sdělila mluvčí Prahy 11 Anna Kočicová. Loni se počítalo, že se areál postaví za 222 milionů korun.

V pražské Libni začala demolice známé restaurace Na Vlachovce

V pražské Libni začala demolice známé restaurace Na Vlachovce. Na jejím místě vyroste bytový dům doplněný tzv. zahradním viladomem s více než třicítkou bytů. Demolici má investor, společnost PHA, povolenou, na povolení stavby nového domu čeká. Potvrdil to předseda představenstva PHA Ondřej Gattermayer a mluvčí Prahy 8 Martin Šalek. Známá budova Vlachovky je z roku 1928 a o dva roky později přibyl kulturní sál.

V Praze je nyní 13.723 nakažených, nejvíc od začátku epidemie

V Praze se denní nárůst nových případů covidu drží od pondělí nad tisícovkou, v pátek laboratoře odhalily 1209 pozitivních testů. Oproti čtvrtku je to o 167 méně, v mezitýdenním srovnání je ale nárůst zhruba o 200 případů vyšší. S nákazou se nyní v Praze potýká 13.723 lidí, podle aktuálních dat ministerstva zdravotnictví nejvíce od začátku epidemie.

Stomatologové si dnes vyberou prezidenta na další období

Sněm České stomatologické komory si dnes zvolí nové vedení pro období do roku 2025. Funkci prezidenta komory bude obhajovat Roman Šmucler. Má dva protikandidáty, o post se bude ucházet majitel firmy Herbadent Pavel Smažík a majitel a lékař stomatologického centra v Příbrami Jiří Hrabák. Sněm začne v 10 hodin v pražském kongresovém centru.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 20.2.2021