Program 7. jednání Rady HMP, které se koná dnes 22.2.2021…

Pražští radní projednají další postup přípravy majetkové koncepce hlavního města. Dokument má změnit způsob evidence majetku. Na programu je také rozvoj dobíjecích míst pro elektromobily do roku 2030 nebo rozdělení peněz na granty ve zdravotnictví pro letošní rok. Radní budou také řešit novou jednotnou podobu navigačního systému ve veřejné i individuální dopravě.

Majetek hlavního města není spravován a evidován jednotně, nebyl dosud přesně definován, lokalizován a kategorizován. To má dokument změnit. Koncepce je rozdělena na 12 částí. kompletně dokončeny jsou čtyři oblasti. Další pětice je zpracována a zbylé plánovány.

Plán rozvoje dobíjecích míst je základním předpokladem pro rozvoj elektromobility, která má přispět ke zlepšení životního prostředí. V roce 2030 by mohlo v Praze podle predikce města jezdit až 200.000 elektromobilů. Dobíjení by v budoucnu mělo být možné při běžném rezidentním parkování a zároveň se počítá s rychlonabíječkami.

Na granty ve zdravotnictví je určeno 8,5 milionu korun, které půjdou mimo jiné na podporu odborných akcí, seminářů nebo vzdělávání. Peníze jsou určeny na jednorázové i opakující se akce.

Graficko-designérská soutěž na podobu nového informačního systému v dopravě bude vypsána letos v březnu. Dnešní stav je nesourodý a existuje hned několik systémů naráz. Nejsou spolu koordinovány esteticky ani obsahově a zejména na přechodech mezi nimi vznikají tzv. bílá místa a jsou matoucí. Jeho sjednocení má přinést navíc finanční úsporu.

Program zde:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/slozeni_rady/index.html

Autor: Redakce, Praha.eu, ČTK, ČR, 22.2.2021

Psali jsme zde: