Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 22.2.2021:

Praha dá Správě železnic dotaci na stavbu podchodů v Kbelské

Pražský magistrát poskytne Správě železnic (SŽ) investiční dotaci 32,13 milionu korun. Peníze poslouží na vybudování podchodů pod železnicí v Kbelské ulici. Přidělení dotace schválili pražští radní. Stavby budou součástí již započaté optimalizace železnice mezi Mstěticemi a Vysočany.

Pražský magistrát bude soutěžit zakázky od půl milionu korun

Pražský magistrát bude vypisovat otevřené soutěže už od zakázek s hodnotou půl milionu korun. Rozhodli o tom radní. Podle dosavadních pravidel muselo město otevřeně soutěžit zakázky od dvou milionů korun na dodávky nebo služby a od šesti milionů korun na stavební práce. Podle radního Adama Zábranského (Piráti) je cílem ukončit praxi, kdy se u menších zakázek oslovují pouze předem vybrané firmy.

Praha uložila městských firmám řídit se podle protikorupční normy

Vedení Prahy vyzvalo představenstva firem vlastněných městem, aby se řídila podle protikorupčního systému. Cílem je prevence, zjištění a řešení úplatkářství a korupce. Protikorupční systém zvaný ISO 37001 se zaměřuje mimo jiné na odpovědnost ve firmě, kontrolní mechanismy nebo plán postupu při podezření na korupci. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Chod některých městských firem v minulosti provázely potíže a prošetřovala je policie.

Praha vypíše soutěž na sjednocení orientačních prvků

Praha na jaře vypíše mezinárodní graficko-designérskou soutěž na podobu navigačních cedulí a dalších prvků informačního a orientačního systému v metropoli, který se má v budoucnu sjednotit. Rozhodli o tom radní. Modernizovaný systém má propojit a ucelit nyní roztříštěné orientační prvky a také zlepšit množství a kvalitu informací poskytovaných Pražanům a návštěvníkům města, například s využitím elektronických prvků a online dat.

Do roku 2025 chce Praha 750 dobíjecích stanic pro elektromobily

Na území Prahy by mělo do roku 2025 zprovozněno minimálně 750 dobíjecích stanic pro elektromobily. V následujících pěti letech by jich mělo přibýt dalších několik tisícovek. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Vedení města dnes rovněž schválilo plán rozvoje dobíjecí infrastruktury, která navrhuje několik variant postupu jejich vybudování. Rozšíření elektromobility má pomoci zlepšit kvalitu ovzduší v Praze.

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/public/11/56/65/3250758_1141956_Prg_7_Rada_2021.pdf

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_financne_podpori_kapacity.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_bude_mit_jednotny_orientacni.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_da_letos_na_volnocasove_granty_41.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_podnikla_dalsi_krok_smerem_k.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/verejne_zakazky_budou_transparentnejsi.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/novy_system_snizi_korupcni_rizika_ve.html

Psali jsme zde: