Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 1.3.2021:

V Praze se pro děti pracovníků IZS otevře až 70 škol

Pražský magistrát určil téměř 70 škol na území metropole, kde se postarají o děti od dvou do deseti let, jejichž rodiče jsou zdravotníci, policisté, strážníci, hasiči, vojáci nebo pracovníci ve školství. V Praze tyto školy mohou pro své potomky využívat mimo jiné i zaměstnanci kurýrních služeb nebo lidé zajišťující odvoz odpadu.

Praha nezdraží nájmy postiženým opatřeními proti covidu

Vedení hlavního města nebude zdražovat nájmy prostor ve vlastnictví města. Do nájemních smluv nebude promítnuta ani inflace. Úleva bude platit pro všechny nájemce postižené opatřeními proti šíření nemoci covid-19. Novinářům to řekl radní Jan Chabr (TOP 09). Snahou města je pomoci podnikatelům, kteří nemohou podnikat. Slevy na nájmu poskytují podnikatelům radnice městských částí.

Praha odložila zkušební testování maturantů

Praha v souvislosti se zpřísněním opatření proti covidu-19 a upuštěním od návratu části žáků do škol odložila záměr zkušebně otestovat 500 maturantů antigenními a PCR testy. Novinářům to řekl radní města pro školství Vít Šimral (Piráti). Testy možná magistrát vyzkouší ve školách pro děti zdravotníků a dalších potřebných profesí, které ode dneška zůstávají jako jediné otevřeny.

Signatářka Charty 77 Dana Němcová se stane čestnou občankou Prahy

Vedení Prahy udělí čestné občanství hlavního města psycholožce, disidentce a jedné z prvních signatářek Charty 77 Daně Němcové. Ta s udělením již souhlasila. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Čestné občanství je nejvyšším osobním vyznamenáním udíleným hlavním městem. Získala jej dosud asi šedesátka lidí.

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/public/11/56/65/3250758_1141956_Prg_7_Rada_2021.pdf

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/v_materskych_skolach_v_letnanech_a_v.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/prazske_skoly_zajisti_peci_o_deti_rodicu.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/najemne_v_nebytovych_prostorach_hlavniho.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_poskytne_mestskym_castem_4_6.html

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 2.3.2021

Psali jsme zde: