Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v následujících týdnech opraví jednu z nejvytíženějších tramvajových tratí v Praze v Jugoslávské ulici, na náměstí Míru a ve Francouzské ulici po křižovatku s Blanickou…

Práce rozdělí do dvou etap. První etapu DPP zrealizuje od 5. března večer do 7. března 2021, během ní bude proto vyloučen provoz tramvají v Korunní ulici. Druhá etapa modernizace tratě naváže v neděli 7. března večer, potrvá do čtvrtka 1. dubna 2021 a bude znamenat obousměrné přerušení provozu tramvají mezi náměstím Míru a I. P. Pavlova. Od 8. března do pátku 26. března 2021 DPP provede také pravidelnou jarní revizi lanové dráhy na Petřín.

Zdroj: DPP

V první etapě oprav tramvajové tratě, která potrvá necelé tři dny, DPP vymění části kolejové konstrukce v křižovatce Francouzské a Blanické ulice směrem na náměstí Míru. Protože kvůli tomu nepojedou tramvaje Korunní ulicí až po Floru, DPP výluky využije k opravě kolejové konstrukce také v křižovatce Vinohradské a Jičínské ulice u stanice metra Flora. Tramvajový provoz v Korunní ulici DPP obnoví v neděli 7. března 2021 před půlnocí.
Druhou etapou prací DPP naváže v neděli 7. března večer od cca 22:30.

Během ní DPP vymění části kolejových konstrukcí na Tylově náměstí (křižovatka Bělehradské a Jugoslávské ulice), dokončí jejich výměnu v křižovatce Francouzské a Blanické ulice, ale také nahradí původní kolejnice novými v obloucích a na přímých úsecích na náměstí Míru a ve Francouzské ulici. Většina zdejších kolejnic pochází ještě z roku 1995, po více než 25 letech provozu na nich je nutná jejich výměna. Provoz tramvají mezi náměstím Míru a I. P. Pavlova DPP opět obnoví ve čtvrtek 1. dubna 2021 před půlnocí.

Během obou etap DPP vymění více než 1 kilometr kolejnic, tři kolejová rozvětvení, rozebere a opět položí přibližně 2 200 m2 velké žulové dlažby. Na závěr DPP tramvajové tratě ve vyloučených úsecích strojně přebrousí. Veškeré práce na opravě tramvajové tratě I. P. Pavlova – Náměstí Míru si DPP realizuje vlastními kapacitami.

Z důvodu pravidelné revize bude od pondělí 8. března do pátku 26. března 2021 přerušen také provoz lanové dráhy na Petřín. Do pravidelného provozu se lanovka vrátí v sobotu 27. března 2021 od 9:00. Revize lanové dráhy na Petřín provádí DPP pravidelně vždy na jaře a na podzim, aby zajistil její bezpečný a spolehlivý provoz.

„Během letošní jarní odstávky plánujeme například kontrolu dráhy včetně opravy dilatačních styků kolejnic či proškolování a přezkoušení obsluhy, následovat budou ostatní běžné kontrolní a údržbové práce ve strojovně, na pohonu, na vozech a dráze. V posledním týdnu proběhnou kontrolní a ověřovací zkoušky, nakonec strojní i elektro revize za přítomnosti revizních techniků a inspektorů,“ uvedl Pavel Kejha, vedoucí provozovny LD Petřín.

Autor: Redakce, DPP, Praha, ČR, 3.3.2021

Zdroj + další infomace:

https://www.dpp.cz/spolecnost/pro-media/tiskove-zpravy/detail/278_1336-dpp-opravi-jednu-z-nejvytizenejsich-tramvajovych-trati-mezi-namestim-i-p-pavlova-a-miru-pravidelnou-jarni-revizi-projde-i-lanovka-na-petrin