Zastupitelé pražských Letňan budou na mimořádném jednání příští středu řešit otázku zastupitele a podnikatele Pavla Sehnala (ODA)…

Ten se podle informací serveru SeznamZprávy nechal neoprávněně naočkovat v Nemocnici Na Bulovce proti covidu-19. Praha 18 to uvedla na svých webových stránkách, vedení radnice se již dříve od Sehnalova jednání distancovalo a vyzvalo ho, aby složil mandát zastupitele. Sehnal řekl, že na očkování měl nárok, jednání se nezúčastní a mandát složit neplánuje.

„Jako hlavním tématem se bude (zastupitelstvo) zabývat nekorektním jednáním zastupitele Pavla Sehnala, který v kauze vlastního neoprávněného oočkování vakcínou proti koronavirovému onemocnění poškodil dobré jméno a pověst městské části Praha 18,“ uvedla radnice. Kromě toho bude na programu také nesouhlas městské části s výstavbou při ulici Jančova.

Sehnal řekl, že z důvodu vztahů s vedením radnice nemá smysl, aby se jednání účastnil. „Složit mandát se nechystám,“ řekl a dodal, že skončit by naopak měli členové rady. Po volbách v roce 2018 se stal Sehnal v Letňanech místostarostou, loni v srpnu jej však zastupitelé odvolali s tím, že prosazuje vlastní obchodní zájmy na úkor Letňan. Sehnal výtky odmítl, nefunguje podle něj naopak vedení radnice.

S informací o tom, že miliardář a předseda Občanské demokratické aliance dostal na počátku týdne v pražské Nemocnici na Bulovce vakcínu proti koronaviru, přišel ve středu server SeznamZprávy. Ředitel nemocnice Jan Kvaček serveru řekl, že byl Sehnal naočkován i přes jeho zákaz a že se vydával za zdravotníka. Deník N následně uvedl, že se případem zabývá policie.

Sehnal v reakci uvedl, že měl na očkování nárok, protože je majitelem a ředitelem zubní kliniky a také zdravotnického zařízení Lázně Praha, které nyní provádí testování ve firmách ve Středočeském kraji. Dodal, že obě zařízení osobně řídí a pravidelně navštěvuje a k očkování ho vyzvali sami jejich zdravotníci. Při očkování podle svých slov uvedl, že je majitelem zdravotnického zařízení, a za zdravotníka se nevydával.

Podnikatel Sehnal vlastní finanční skupinu SPGroup, pod níž spadá mimo jiné výstaviště v Praze Letňanech a pojišťovna Slavia. V Čestlicích má akvapark a hotel. Od roku 2016 je předsedou znovuobnovené Občanské demokratické aliance.

Autor: Redakce, ČTK, Praha 18, ČR, 6.3.2021

Zdroj:

https://www.praha18.cz/konani-mimoradneho-zastupitelstva/d-55120